Skip to main content

Paplašinās Latvijas un Nīderlandes savstarpējo tirdzniecību

2012. gada 28. septembrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, tiekoties ar jauno Nīderlandes vēstnieku Latvijā Hendriku Geritu Kornēli van den Dolu (Hendrik Gerrit Cornelis van den Dool), vienojās par nepieciešamību veicināt abu valstu savstarpējo tirdzniecību un investīciju piesaisti.

Vēstnieks atzīmēja, ka saskata lielas iespējas paplašināt tirdzniecības sakarus starp abām valstīm, un tā būs viena no svarīgākajām viņa darba prioritātēm Latvijā.

H. van den Dols atzinīgi vērtēja Latvijas apņemšanos pievienoties eirozonai, norādot, ka Nīderlande ir gatava to atbalstīt un dalīties savā pieredzē, tostarp, skaidrojot sabiedrībai praktiskos ieguvumus, ko Nīderlandes iedzīvotājiem sniegusi vienotā valūta. Pārrunājot Latvijas vēlmi iestāties Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), vēstnieks norādīja, ka Nīderlande atbalstīs savus Eiropas Savienības (ES) partnerus, kas vēlas pievienoties arī OECD un izpildīt tās noteiktos kritērijus.

Tāpat amatpersonas pārsprieda ES nākamās finanšu perspektīvas no 2014. – 2020. gadam izstrādes gaitu, kur vēstnieks apliecināja izpratni par Latvijas prioritātēm saistībā ar finansējumu kohēzijas projektiem un taisnīgu tiešmaksājumu sadali.
Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu