Skip to main content

Par tikšanos ar Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra direktoru

Šodien, 7.februārī, veselības ministre Ingrīda Circene tikās ar Eiropas Slimību kontroles un profilakses centra (ECDC) direktoru Marku Šprengeru (Mark Sprenger), direktora padomnieku Janu Mosu (Jan Mos) un ECDC direktora padomnieci Katrīnu Edvardsu (Kathryn Edwards).

Tikšanās laikā Marks Šprengers atzinīgi izteicās par Slimību profilakses un kontroles centra izveidošanu Latvijā*, tādējādi apvienojot visu funkciju, kas saistās ar sabiedrības veselības, veselības veicināšanas un epidemioloģiskās drošības jomu, izpildi vienā iestādē. Tas ļauj labāk veikt sabiedrības veselības funkcijas, koncentrējot vienuviet augsta līmeņa ekspertus un nodrošinot kvalitatīvu sabiedrības veselības datu apkopojumu.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi par hospitālo infekciju uzraudzību un ierobežošanu. Veselības ministre Ingrīda Circene uzsvēra, ka, strādājot pie kvalitātes sistēmas veselības aprūpē, būtiska loma tiks pievērsta hospitālo infekciju riska mazināšanai.

Tāpat tika pārrunāts arī veselības nozares finansējuma jautājums. Marks Šprengers atzina, ka ikvienā veselības aprūpes sistēmā pieejamā finansējuma apjoms ir svarīgs, vienlaikus ne mazāk būtiska ir arī līdzekļu izlietojuma efektivitāte sistēmas ietvaros, kas Latvijas gadījumā tiekot nodrošināta.

Jau ziņots, ka divu dienu vizītē ECDC pārstāvji ieradās, lai iepazītos ar sabiedrības veselības sistēmu Latvijā, ar tuberkulozes epidemioloģisko situāciju un turpmākajām iniciatīvām profilakses jomā, infekciju slimību uzraudzības sistēmu un īstenotajiem profilakses pasākumiem saslimstības novēršanai u.c. sabiedrības veselības jautājumiem.

*Lēmums par Veselības ministrijas padotības iestāžu reorganizāciju un SPKC izveidi tika pieņemts 2012.gada 21.februārī, ņemot vērā Pasaules Veselības organizācijas un Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra veiktā funkciju audita rezultātus.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālrunis: 67876008; 26378959
E-pasts: [email protected]

 

Dalies ar ziņu