Skip to main content

Straujuma tikšanās laikā ar ES augstākajām amatpersonām uzsver nepieciešamību uzsākt ES fondu ieviešanu bez kavēšanās

FOTO no tikšanās

Ceturtdien, 5.februārī, Briselē Ministru prezidente Laimdota Straujuma tikās ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Žozē Manuelu Barrozu un Eiropadomes priekšsēdētāju Hermanu Van Rompeju. Tikšanās laikā premjere izklāstīja jaunās valdības prioritātes un uzsvēra nepieciešamību pēc iespējas ātrāk Eiropas Komisijai apstiprināt visas nepieciešamās formalitātes ES fondu darbības uzsākšanai Latvijā.

Pirmā tikšanās Ministru prezidentei L.Straujumai bija ar EK priekšsēdētāju Ž.M.Barrozu. Tikšanās laikā abas puses pārrunāja aktualitātes Latvijas ekonomikā, tostarp situāciju pēc eiro ieviešanas valstī, enerģētikas politiku un izglītības reformas jautājumus. Īpaši liela uzmanība tika pievērsta ES fondu jautājumam, kur abas puses bija vienisprātis, ka nepieciešams pēc iespējas ātrāk saskaņot ES fondu Partnerības līgumu un Darbības programmu.

Ministru prezidente L.Straujuma: “Šonedēļ koalīcijas darba grupā vienojāmies par ES fondu Darbības programmu un jau nākamās valdības sēdē ir nolemts to apstiprināt, lai tālāk to varētu iesniegt apstiprināšanai Eiropas Komisijā. Tāpēc ir svarīgi, lai Eiropas Komisija pēc iespējas ātrāk apstiprina visus nepieciešamos dokumentus. Tas dos uzņēmējiem iespēju fondus uzsākt apgūt jau šogad.”

Otra tikšanās premjerei bija ar Eiropadomes priekšsēdētāju Hermanu Van Rompeju. Abas puses pārrunāja aktualitātes Latvijas ekonomikā, tostarp eiro ieviešanu un ES fondu apguvi, apsprieda enerģētikas jautājumus un gatavošanos Latvijas prezidentūrai ES Padomē, kā arī pievērsās ES ārpolitikas jautājumiem – situācijai Ukrainā, kā arī Gruzijā un Moldovā. Apmainoties viedokļiem par gaidāmajām izmaiņām pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām, L.Straujuma atzīmēja, ka Latvija redz Valdi Dombrovski kā piemērotu kandidātu šajā diskusijā.

Informāciju sagatavoja:
Andis Blinds
Ministru prezidentes padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: +371 27826550
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu