Skip to main content

Par ugunsgrēku Buru ielā 9 atbildība jāuzņemas Rīgas namu pārvaldniekam

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāti Valdis Gavars un Nils Josts ir pieprasījuši iekļaut RD Mājokļu un vides komitejas sēdē jautājumu par ugunsgrēka izcelšanās iemesliem Rīgas namu pārvaldnieka (RNP) apsaimniekošanā esošajā ēkā Buru ielā 9 un Rīgas namu pārvaldnieka vadības atbildību par notikušo.

Informācija publiskajā telpā liecina, ka ugunsgrēks dzīvojamajās ēkās Buru ielā izcēlies trešdienas naktī un evakuēti tika seši cilvēki. Tas izcēlies arī ēkā Buru ielā 9, kur šā gada 7. martā sabruka kāpņutelpa un tika bojāta mājas ārsiena. Dzīvības un veselības apdraudējuma dēļ no šīs ēkas, kā arī no blakus mājas toreiz tika evakuēti kopumā 16 cilvēki.

Diplomēti un sertificēti būvinženieri, kas pēc sabrukšanas veica ēkas apsekošanu secināja, ka ēkas tehniskais nolietojums ir par 70%, māja kopumā atrodas sliktā stāvoklī un būtu jānojauc. Pēc apsekotāju vērtējuma saņemšanas tika pieņemts lēmums par iedzīvotāju izlikšanu no dzīvokļiem.

Vienotības deputāti ir pārliecināti, ka atbildība gan par ēkas daļējo sabrukšanas, gan par ugunsgrēka izcelšanos, kas reāli apdraudēja rīdziniekus, ir jāuzņemas Rīgas namu pārvaldniekam kā ēkas apsaimniekotājam. Ņemot vērā zaudējumus, kurus dzīvokļu īpašniekiem izraisīja ēkas daļējā sabrukšana, un aizdomas par Rīgas namu pārvaldnieka paviršību un bezatbildību, veicot darba pienākumus, Valsts policijai būtu rūpīgi jāpārbauda, vai nav notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Apsaimniekotājs nerūpējās par ēkas tehnisko stāvokli pirms sabrukšanas un nenodrošināja ēkas uzraudzību un drošību pirms ugunsgrēka, uzskata deputāti.

Sešpadsmit no divdesmit deviņiem mājas dzīvokļiem ir pašvaldības īpašums. 21 tūkstoti no 23 tūkstošu eiro kopējā ēkas parāda bija sakrājuši tieši pašvaldības dzīvokļu īrnieki.

Papildus informācija:
Nils Josts
RD VIENOTĪBAS frakcijas sabiedrisko attiecību speciālists
Tālr.: 67105864

Dalies ar ziņu