Skip to main content

Parakstīts sadarbības memorandu ar Latvijas Medicīnas eksporta asociāciju

Šodien, 9. janvārī, veselības ministre Ingrīda Circene parakstīja memorandu ar Latvijas Medicīnas eksporta asociācijas prezidentu Olafu Slūtiņu par turpmāko sadarbību Latvijas medicīnas eksportspējīgo nozaru attīstībai.

„Mūsu speciālisti var nodrošināt kvalitatīvus un konkurētspējīgus pakalpojumus, tāpēc uzskatu, ka Latvijai medicīnas eksportā ir lielas iespējas. Mēs gribam, lai gan Eiropā un Skandināvijā, gan Arābu Emirātos un Austrālijā zina, ka Latvija ir tā valsts, kur var saņemt kvalitatīvus veselības aprūpes pakalpojumus,” uzsvēra veselības ministre Ingrīda Circene.

Latvijas Medicīnas eksporta asociācijas prezidents Olafs Slūtiņš norādīja, ka medicīnas eksporta potenciāls līdz šim nav bijis atbilstoši novērtēts un ārvalstu pacientu piesaistē pakalpojumu sniedzēji lielāko tiesu darbojās individuāli. Tādēļ, lai veidotu kopīgu medicīnas eksporta pakalpojumu piedāvājumu, būtiski bija šo pakalpojumu sniedzējiem apvienoties, lai veidotu kopīgu piedāvājumu. Savukārt sadarbības memorands atspoguļo visu iesaistīto pušu viedokli par to, kā tiek redzēta medicīnas eksporta attīstība.

Jau ziņots, ka memorands paredz sadarboties Latvijas medicīnas pakalpojumu eksporta popularizēšanā un veicināšanā, iesaistot iespējami plašu pakalpojumu sniedzēju loku medicīnas eksporta pasākumu un plānu izstrādē un īstenošanā. Paredzēts sadarboties, lai starptautiskos forumos, izstādēs, konferencēs un citos pasākumos efektīgāk popularizētu visu Latvijas medicīnas eksportspējīgo nozaru pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus.

Tāpat memorands paredz sadarboties medicīnas eksporta pakalpojumu sniedzēju kvalitātes standartu pilnveidošanā darbam ar ārvalstu pacientiem, pozicionēt medicīnas eksportu kā progresīvu nozari ārvalstu tiešo investīciju piesaistē, sekmēt un līdzdarboties dažādu sabiedrisko un investīciju fondu līdzekļu piesaistē, kā arī sadarboties ārvalstu medicīnas eksporta pakalpojumu prakses izpētē un pieredzes apmaiņā ar mērķi pārņemt labāko praksi medicīnas eksporta jomā.

Informāciju sagatavoja:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008
[email protected]
[email protected]

 

Dalies ar ziņu