Skip to main content

Pārdalīs līdzekļus veselības aprūpes vajadzībām

Šodien, 2.septembrī, Ministru kabineta sēdē atbalstīts Veselības ministrijas sagatavotais Ministru kabineta rīkojuma projekts, kas paredz pārdalīt līdzekļus no Zāļu valsts aģentūras ienākumiem par sniegtajiem maksas pakalpojumiem, un novirzīt tos veselības aprūpes nozares vajadzībām par kopējo summu 613 tūkstošu eiro apmērā.

Līdzekļu pārdales rezultātā 160 tūkstoši eiro tiks novirzīti zāļu un medicīnisko ierīču kompensācijas sistēmai, lai nodrošinātu pacientus ar nepieciešamajiem medikamentiem un medicīnas ierīcēm.

247 tūkstoši eiro paredzēti, lai segtu valsts galvotā aizdevuma saistību apmaksu Ludzas medicīnas centram un Kuldīgas slimnīcai par 2014.gadu.

31 tūkstotis eiro tiks novirzīts Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja vajadzībām – remontam, parādsaistību segšanai, kā arī citām muzeja vajadzībām.

14 tūkstoši eiro tiks novirzīti Valsts sporta medicīnas centram nepieciešamās aparatūras – portatīvā hematoloģiskā asins analizatora un portatīvā elektrokardiogrāfa, kā arī ultraskaņas terapijas iekārtas iegādei.

18 tūkstoši eiro tiks novirzīti Valsts asinsdonoru centram, lai segtu parādsaistības par medikamentu iegādi, kas nepieciešami drošai asins komponentu sagatavošanai.

70 tūkstošus eiro paredzēts novirzīt Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centram uzskaites un informācijas sistēmas atjaunošanai, nepieciešamā aprīkojuma iegādei, kā arī pieejas (pacēlāja) uzbūvei personām ar funkcionāliem traucējumiem Klīniskās tiesu medicīniskās ekspertīzes nodaļā Rīgā, Maskavas ielā 80.

Tāpat 70 tūkstošus eiro paredzēts novirzīt Veselības inspekcijai tīkla drošības sistēmas iegādei, lai nodrošinātu datu aizsardzību, kā arī nodrošinātu augstas kvalifikācijas klīniski akadēmisko ekspertu piesaisti Ārstniecības riska fonda ekspertīžu veikšanai.

Papildus informācija:
VM Komunikācijas nodaļa
Oskars Šneiders
Tālr.: 67876008; 26378959
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu