Skip to main content

Paredz samazināt administratīvo un birokrātisko slogu komersantiem – akcīzes nodokļa nodrošinājuma iesniedzējiem

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta (MK) sēdē skatīs grozījumus noteikumos par akcīzes nodokļa nodrošinājumiem. Tie paredz samazināt administratīvo un birokrātisko slogu komersantiem un samazināt akcīzes nodokļa neiekasēšanas risku, kā arī novērst noteikumu piemērošanā konstatētās nepilnības.

Noteikumu projekts pēc būtības saglabās pašlaik esošās prasības, daļēji samazinot administratīvo un birokrātisko slogu komersantiem, un pamatā paredz novērst konstatētās nepilnības un neprecizitātes. Noteikumu projekts nesatur tiesību normas, kas radītu jaunus pienākumus vai administratīvās procedūras komersantiem.

Grozījumi ir attiecināmi uz komersantiem – nodrošinājuma iesniedzējiem–, kuri veic darbības ar akcīzes precēm, plāno tās ievest no Eiropas Savienības dalībvalstīm, kredītiestādēm un apdrošināšanas sabiedrībām, kurām piešķirts nodrošinātāja statuss. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta rīcībā esošās informācijas veikt darbības ar akcīzes precēm, par kurām ir jāiesniedz nodrošinājums, atļauts 227 komersantiem un nodrošinātāja statuss ir piešķirts 12 kredītiestādēm un septiņiem apdrošinātājiem.

Noteikumu projekts pieejams MK mājaslapā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu