Skip to main content

Pārrunās priekšlikumus valsts un pašvaldību sadarbības uzlabošanai ārkārtas situācijās

Trešdien, 12. janvārī, plkst. 15.00 Iekšlietu ministrijā notiks sanāksme, kurā plānots pārrunāt valsts institūciju un pašvaldību sadarbību elektroenerģijas traucējumu izraisīto seku novēršanā, identificēt nepilnības un sagatavot konkrētus priekšlikumus izskatīšanai Krīžu vadības padomē, lai šo sadarbību uzlabotu.

Sanāksmi, kurā plānots pārrunāt arī gatavošanos iespējamiem pavasara plūdiem, vadīs iekšlietu ministre Linda Mūrniece. Sanāksmē piedalīsies ekonomikas ministrs Artis Kampars, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Raimonds Vējonis, kā arī Aizsardzības ministrijas, Satiksmes ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības un AS „Latvenergo” pārstāvji.

No Iekšlietu ministrijas puses piedalīsies arī valsts sekretāre Ilze Pētersone, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks ģenerālis Ainars Pencis un VUGD priekšnieka vietnieks ģenerālis Aldis Lieljuksis.

„Elektroapgādes traucējumu izraisītās krīzes seku novēršana ir identificējusi nepilnības valsts institūciju un pašvaldību sadarbībā, tāpēc arī tiek sasaukta šī sanāksme, lai, sagaidot iespējamos plūdus, šīs nepilnības jau būtu novērstas un sadarbība iesaistīto institūciju starpā būtu labāka,” norāda iekšlietu ministre L. Mūrniece.

Turpina iekšlietu ministre: „Pagājušā gada pieredze parādīja, ka savlaicīga darbu plānošana un koordinēšana iesaistīto institūciju starpā sekmē efektīvāku plūdu un to radīto seku novēršanu, tāpēc jau šobrīd gatavojamies iespējamiem plūdiem un arī šajā sanāksmē pārrunāsim konkrētus mājasdarbus, kas valsts institūcijām un pašvaldībām ir jāpaveic”.

Sanāksme notiks Iekšlietu ministrijā, Čiekurkalna 1. līnijā 1 – k2, 3. stāva 319. sanāksmju zālē.
Uzmanību! Pēc sanāksmes plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus aicinām uz preses brīfingu, iepriekš piesakot savu dalību pa zemāk norādītajiem tālruņiem vai e-pastu.

Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu