Skip to main content

Ministru kabinets Valsts policijas priekšnieka amatā apstiprina Velšu

Otrdien, 11. janvārī Ministru kabinets Valsts policijas priekšnieka amatā apstiprināja līdzšinējo Valsts policijas (VP) priekšnieka vietnieku, Galvenās administratīvās pārvaldes priekšnieku Arti Velšu.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece atzīst, ka A. Velšs ar savu līdzšinējo dienesta gaitu pierādījis, ka ir spējīgs uzņemties atbildību. Viņam būs jāturpina līdzšinējā VP priekšnieka Valda Voina īstenoto reformu ieviešana, kā arī jāturpina sabiedrības uzticības atjaunošana policijai, cieši sadarbojoties ar sabiedrību un policistu intereses pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām.

„Tieši no jaunā Valsts policijas priekšnieka būs atkarīgs tas, cik droši un pasargāti jutīsies mūsu sabiedrība un cik pārliecināti par savu rītdienu būs dienestā esošie,” norāda L. Mūrniece.

A. Velšam būs jāmotivē labākie dienestā strādājošie un jāizskauž negodprātīgie darbinieki, būs jāskaidro sabiedrībai policijas pieņemtie lēmumi un jāuzlabo policistu komunikāciju ar sabiedrību. Tāpat viens no uzdevumiem būs panākt operatīvāku policijas reaģēšanas laiku, norāda L. Mūrniece.

Iekšlietu ministre atzīst, ka no A. Velša tiek sagaidīta cieša sadarbība ar sabiedrību, zemessargu iesaistīšana policijas darbā, kā arī reģionos strādājošo policistu atpazīstamības veicināšana, sekmējot sabiedrības uzticību policijai. Tāpat būs svarīgi veikt preventīvo darbu, stiprināt iecirkņa inspektoru institūciju, palielinot policistu skaitu tajos.

A.Velša kandidatūra pilnībā atbilst VP priekšnieka amatam izvirzītajām prasībām, kas paredzētas Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā – A. Velšs ir ieguvis sociālo zinātņu maģistra grādu tiesību zinātnē un turpina studijas doktorantūrā, savukārt viņa izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs pārsniedz 17 gadus.

Uzmanību! Masu mediju pārstāvjiem trešdien, plkst. 8.30 ir iespēja piedalīties iekšlietu ministres operatīvajā sanāksmē, kurā līdzšinējais VP priekšnieks Valdis Voins pārējo dienestu vadību iepazīstinās ar jauno VP priekšnieku Arti Velšu.


Informāciju sagatavoja:
Gunta Skrebele
LR Iekšlietu ministrijas
Administratīvā departamenta
Sabiedrisko attiecību un organizatoriskā darba nodaļas vadītāja
Tālr.: 67219363
[email protected]

Dalies ar ziņu