Skip to main content

Pāvests: esmu gandarīts par Latvijas atveseļošanos no krīzes

Trešdien, 20. jūnijā, tiekoties ar Latvijas Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, Romas katoļu baznīcas pāvests Benedikts XVI pauda savu gandarījumu, ka Latvija veiksmīgi atveseļojas no krīzes. Savukārt V. Dombrovskis pāvestam nodeva sveicienus no Latvijas tautas, aicināja pāvestu atbalstīt Latvijas kandidatūru Pasaules jauniešu dienu pasākuma rīkošanai 2015. gadā, kā arī apmeklēt Latviju. Vienlaikus, ir nepieciešama arī sabiedrības garīga atjaunotne, kur kristīgajām tradīcijām ir nozīmīga loma, veicinot atbildību un ilgtermiņa domāšanu, vienisprātis bija pāvests un premjers.

V. Dombrovskis uzsvēra, ka Pasaules jauniešu dienu organizēšana Latvijā būtu pirmā reize, kad pasākums notiktu bijušajā padomju telpā un ekumenisma tradīcijās bāzētā valstī. Latvijas būtu piemērota vieta pasākuma organizēšanai arī, ņemot vērā Aglonas kā kristiešu svētceļojumu galamērķa lielo nozīmi reģionā. Turklāt, 2015. gadā apritēs 800 gadi, kopš pāvests Inocents III nosauca Livoniju par Terra Mariana jeb Māras zemi. Tāpat premjers sarunā ar pāvestu norādīja, ka Latvijas valdības veiktās reformas ekonomikas izaugsmes atjaunošanā ir apliecinājums, ka, izlēmīgi īstenojot reformas, ir iespējams atgūt finanšu stabilitāti un atgriezties pie izaugsmes.

Savukārt pāvests Benedikts XVI tikšanas laikā uzsvēra, ka Latvija var kalpot kā paraugs Eiropai ekumenisma tradīciju ziņā. Tāpat pāvests un premjers bija vienisprātis par ģimenes vērtību nozīmīgo lomu sabiedrībā un nepieciešamību risināt jautājumus, kas saistīti ar demogrāfiju.

Ministru prezidents tikās arī Vatikāna premjerministru kardinālu Tarčisio Bertoni (Tarcisio Bertone). Tikšanās laikā puses atzina, ka Latvijas un Vatikāna attiecības ir ļoti labas. Kardināls atzinīgi novērtēja Latvijas iniciatīvu pieteikt savu kandidatūru Pasaules jauniešu dienu organizēšanai 2015. gadā. T. Bertone atzinīgi novērtēja veiksmīgo sadarbību starp Latvijas valsti un baznīcu, sniedzot palīdzību maznodrošināto slāņiem un ģimenes institūta aizsardzību. Savukārt Vatikāna ārlietu ministrs Dominiks Mamberti (Dominique Mamberti) uzsvēra, ka Vatikānam ir svarīgi morālās atjaunotnes jautājumi postpadomju telpā. Premjers un kardināls bija vienisprātis, ka starptautiski Latvija un Svētais Krēsls ir vienoti kopīgā izpratnē par solidaritātes lomu Eiropā un pasaulē. Premjers uzsvēra, ka Latvija ir uzticīga solidaritātes garam Eiropā un pievērš uzmanību ES Austrumu kaimiņiem.

V. Dombrovskis sarunas laikā ar Itālijas Eiropas lietu ministru Enco Muaveru (Enzo Muavera) pārrunāja nākamajā nedēļā gaidāmās Eiropadomes sanāksmes saturu un informēja par Latvijas prioritātēm daudzgadu budžeta 2014. – 2020. g. sarunās. Premjers uzsvēra, ka Latvijai ir svarīgi panākt, lai nākamajā daudzgadu plānošanas periodā panākt taisnīgu lauksaimniecības tiešmaksājumu sadali. Tāpat ir būtiski nodrošināt pietiekamu kohēzijas finansējuma pieejamību Latvijai, kas palīdzēs ātrāk sasniegt attīstītāko ES reģionu līmeni.

Valdības vadītājs vizītes ietvaros pasniedza Triju Zvaigžņu Ordeni bijušajam Itālijas vēstniekam Latvijā Frančesko Pučio (Francesco Puccio), lai pateiktos par ieguldījumu Latvijas un Itālijas attiecību attīstībā.

Foto no vizītes

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu