Skip to main content

PB aicina Latvijas ekspertus iesaistīties citu valstu attīstības darbā

Piektdien, 23. maijā, finanšu ministrs Andris Vilks tikās ar Pasaules Bankas (PB) Ziemeļu un Baltijas valstu grupas izpilddirektori Satu Santalu (Satu Santala), kas darbu sāks šā gada jūlijā. PB izpilddirektore un finanšu ministrs bija vienisprātis, ka Latvijai arvien vairāk ir nepieciešams iesaistīt vairāku jomu ekspertus, kas varētu sniegt noderīgu pieredzi citām grupas valstīm, it sevišķi bijušajām Padomju Savienības valstīm.

„Latvijas dialogs ar Pasaules Banku sniedz Latvijai gan jaunas iespējas, gan izaicinājumus. Saredzam būtisku mūsu ekspertu iesaistīšanos dažādos Pasaules Bankas darba aspektos, tāpēc pašlaik apzinām iespējamo turpmāko sadarbību un jomas, kurās šī sadarbība būtu iespējama. Atzinīgi novērtējama ir jau līdzšinējā sadarbošanās, piemēram, tādi Pasaules Bankas tehniskie projekti Latvijā kā ostu projekts, kas atspoguļos tās konkurētspēju un iespējas uzlabot darbību,” norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

Sarunas gaitā finanšu ministrs PB pārstāvi iepazīstināja ar aktuālo Latvijas ekonomisko situāciju un virzību uz dalību eirozonā. Satu Santala novērtēja līdzšinējos valsts sasniegumus un, ņemot vērā Somijas vēsturisko pieredzi un valstu līdzšinējo sadarbību, aicināja Latviju vēl aktīvāk dalīties savā pieredzē, kā arī uzsvēra gatavību Ziemeļu un Baltijas valstu grupas ietvaros atbalstīt Latvijas ekspertus citu valstu attīstības darbā.

Tikšanās laikā Satu Santala izklāstīja savu redzējumu par Ziemeļu un Baltijas valstu grupas tālāko sadarbību PB jautājumos un par sasniedzamajiem mērķiem. Abas puses pārrunāja arī plānoto Ziemeļu – Baltijas valstu valsts sekretāru sanāksmi, kas norisināsies šā gada oktobrī Rīgā. Diskusijā piedalījās arī Somijas finanšu ministrijas padomniece Tūli Jūrikala (Tuuli Juurikkala), kā arī Finanšu ministrijas speciālisti.

Satu Santala PB Ziemeļu un Baltijas valstu grupas izpilddirektores amatā stāsies šā gada jūlijā, nomainot Zviedrijas pārstāvi Annu Brantu (Anna Brandt). Ziemeļvalstu un Baltijas valstu rotācijas grafiks paredz, ka direktors tiek iecelts uz trim gadiem, un nomaiņa notiek 1. jūlijā, kas sakrīt ar PB finanšu gada sākumu.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Lelde Kaunese
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938
[email protected]

Dalies ar ziņu