Skip to main content

Piebalgs: Latvijai nepieciešama uz izcilību vērsta politika

VIENOTĪBAS mērķis ir veidot tādu politiku, kas Latviju virza uz izcilību, nevis tikai saimniecisku sakārtošanu. To šonedēļ partijas VIENOTĪBA domes sēdē uzsvēra partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

ZZS vadītās valdības popularitāte šobrīd ir kritiski zema, un tas raisa nopietnas bažas. Ja patiesi gribam pārmaiņas, politiķiem jābūt dinamiskākiem un gataviem domāt ārpus ierastajām kategorijām. Iniciatīvas darbam valdībā nevar būt tehnokrātiskas un vērstas uz esošās sistēmas saglabāšanu. Sabiedrība sagaida reformas, kas nes jaunu kārtību, uzsvēra VIENOTĪBAS priekšsēdētājs.

Kā ambiciozu Piebalgs vērtē ekonomikas ministra Arvila Ašeradena izvirzīto prioritāti ieviest „konsultē vispirms” principu. Tas faktiski nozīmē reformēt valsts pārvaldi, mainīt tās domāšanu un attieksmi, norādīja Piebalgs.

Uzsvaru maiņa partijas vadītāja ieskatā notikusi arī izglītības jomā. Pabeidzot pedagogu algu reformu, jāturpina reformas, ieviešot jauno mācību satura koncepciju, norādīja VIENOTĪBAS priekšsēdētājs. Tāpat Piebalgs atzinīgi vērtēja labklājības ministra Jāņa Reira darbu pie strādājošo sociālās aizsardzības nodrošināšanas un minimālo ienākumu atbalsta sistēmas izveides.

Iekšlietu ministra pārraudzītajā nozarē līdztekus noziedzības līmeņa mazināšanai svarīgi uzdevumi ir gan Drošības policijas kapacitātes stiprināšana pretterorisma jomā, gan vienotas, specializētas struktūrvienības izveide kibernoziegumu apkarošanai, vērtēja Piebalgs.

Latvijas attīstība ilgtermiņā nav iespējama bez ciešas sadarbības ar sabiedrotajiem Eiropā un ASV, tādēļ šībrīza situācijā ļoti nozīmīgi uzdevumi veicami arī Ārlietu ministrijai, norādīja Piebalgs. Ministrijas uzdevumu sarakstā ir valsts ārējās drošības stiprināšana ciešā sadarbībā ar sabiedrotajiem NATO un partneriem Eiropā, gan aktīva iesaistīšanās efektīvas, vienotas un drošas ES veidošanā, gan Latvijas uzņēmumu iespēju sekmēšana to eksporta tirgos un investīciju piesaistes veicināšana.

 

VIENOTĪBAS ministri ir apliecinājuši, ka ir ambiciozi un viņu izvirzītās prioritātes darbam valdībā – tālredzīgas, vērtējot ministriju darba plānus, pauda Piebalgs.

 

Partijas VIENOTĪBA prioritātes darbam valdībā 2017.gadā ir 0% likmes ieviešana reinvestētai peļņai, strādājošo sociālās aizsardzības nodrošināšana, kā arī kompetenču pieejā balstīta izglītības satura reforma. Par to šonedēļ, uzklausot VIENOTĪBU valdībā pārstāvošo ministru prezentācijas par nozaru prioritārajiem uzdevumiem un mērķiem, vienojās VIENOTĪBAS domes pārstāvji.

Dalies ar ziņu