Skip to main content

Piebalgs: pašvaldību vēlēšanās VIENOTĪBA apliecinās, ka esam formā

“To, ka VIENOTĪBA ir formā, mums pavisam drīz nāksies apliecināt, piedaloties pašvaldību vēlēšanās. Šoreiz tās būs īpaši atbildīgas. Tas būs atskaites punkts arī tālākajai partijas nākotnei,” šodien partijas VIENOTĪBA kongresā uzsvēra VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

„Katrā pašvaldībā mums ir jāpārliecina, ka tieši VIENOTĪBA vislabāk spēs realizēt vēlētāju vēlmi redzēt konkrētus risinājumus esošajām problēmām. Arī Latvijā kopumā VIENOTĪBAS uzdevums ir pāliecināt vēlētājus, ka mums rūp ne tikai valsts drošība, bet mēs spējam parādīt konkrētus paveiktos darbus un savu solījumu pildīšanu ikdienā,” uzsvēra Piebalgs.


“Pašvaldību vēlēšanās svarīgi būs līderi, kuriem ir nodaļu uzticība un spēja pārliecināt vēlētājus. Mums nav jābaidās, ka tie ir arī gados jauni cilvēki. Latvijas politikā ir jānotiek paaudžu maiņai,”
 

pauda VIENOTĪBAS priekšsēdētājs, atgādinot, ka vēlēšanās partijai jābūt vienotai. “Esmu pārliecināts: šo pārbaudījumu mēs izturēsim godam. Mūsu cilvēki pašvaldībās var būt pārliecināti par visas partijas atbalstu savam darbam,” klātesošajiem norādīja partijas vadītājs.

Tāpat VIENOTĪBAS priekšsēdētājs atgādināja, ka gaidāmās pašvaldību vēlēšanas ir svarīgas arī tādēļ, ka tradicionāli tiek uzlūkotas kā prelūdija Saeimas vēlēšanām. “Nerūpējoties par VIENOTĪBAS ievērojamu pārstāvniecību Latvijas pašvaldībās, mēs apdraudam patriotiskas un atbildīgas politikas nākotni valstī kopumā,” uzsvēra Piebalgs.


„VIENOTĪBAI ir savs vēlētājs, uz kuru tā var būt lepna. Mūsu vēlētājs spriež pēc darbiem. Viņš netic sazvērestības teorijām un brīnumiem, viņš neiekrīt uz vulgāru populismu un lētām izrādēm.


Mūsu vēlētājs ir galvenais balsts neatkarīgai, pārtikušai un eiropeiskai Latvijai. Viņš domā ilgtermiņā, necieš melus un glaimošanu. Tomēr tieši tas VIENOTĪBAI uzliek arī milzīgu atbildību: nepievilt savu vēlētāju un viņa izvēlēto kursu Latvijas politikā,” norādīja partijas vadītājs.

Runājot par politisko situāciju valstī, Andris Piebalgs norādīja, ka populisma vilnis, kas šobrīd veļas pāri Eiropai, kā trauksmes zvans skan arī Latvijā. Sabiedrības klaji negatīvā reakcija uz šā gada budžeta pieņemšanu tam ir skaidrs apliecinājums.

„Budžets tika veidots pietiekami profesionāli, papildus finansējums ir izglītībai, veselības aizsardzībai, valsts drošībai.
"Tomēr šoreiz neapmierinātība nav par skaitļiem. Latvijas cilvēki sagaida profesionālu Saeimas darbu, nevis “budžeta pīrāga” dalīšanu,” 

 

uzsvēra Piebalgs, norādot, ka “deputātu kvotas” sabiedrība uztver kā netaisnīgu privilēģiju, no kuras turpmāko budžetu veidošanas laikā būtu jāatsakās.

Piebalgs uzskata, ka budžeta likumu pavadošo likumprojektu pieņemšanai jākļūst caurskatāmākai. „Budžeta paketei jābūt daudz plānākai. Daudzi likumprojekti tajā varēja tikt izdiskutēti un pieņemti ārpus tās. Protams, process būtu daudz grūtāks, bet ieguvumā būtu sabiedrības skaidra izpratne, kādēļ reforma tiek veikta, un novērsta maldinoša informācija, kura tiek izplatīta, lai to diskreditētu,” norādīja Piebalgs. “Demokrātija nav iedomājama bez caurskatāmības. Ja nav norošināta likumdošanas procesa pilnīga atklātība cieš demokrātija un iegūst populisms,” uzsvēra VIENOTĪBAS valdes priekšsēdētājs.

Vērtējot VIENOTĪBAS lomu koalīcijā, Piebalgs norādīja, ka VIENOTĪBA ir konstruktīva un valstiski motivēta partija, kurai vairāk par varas pozīcijām rūp kopējā lieta. “Sarežģītajā ģeopolitiskajā situācijā valdības un koalīcijas stabilitāte ir svarīgāka nekā jebkad agrāk, bet tas nav iemesls atkāpties no partijas pamatvērtībām un aktīvas darbības valdībā un Saeimā,” pauda politiķis. “Mēs nedomājam, ka tādēļ, ka pašreizējais Ministru prezidents nāk no citas partijas, mums ir tiesības ērti atlaisties krēsla atzveltnē un atbildēt tikai par to, kas pašiem patīk,” uzsvēra Piebalgs.

Kā galveno atskaites punktu partijas dalībai izpildvarā Piebalgs minēja VIENOTĪBAS plāna Latvijas simtgadei galvenās vadlīnijas. Tāpat partijas vadītājs uzsvēra arī nozīmīgākos jautājumus, uz kuriem plāna ietvaros partijai jau drīzumā jārod atbildes. To vidū ir gan minimālās algas paaugstināšana, investīciju palielināšana tautsaimniecībā, aktīvas nodarbinātības politikas veidošana, konkurētspējīga izglītība un pacientu interesēm atbilstoša veselības aizsardzības sistēma.

Runājot par VIENOTĪBAS nākotni, Piebalgs kā galvenos partijas orientierus minēja atbildību un profesionālismu.

 

“Jā, VIENOTĪBAI ir jāmainās. Tomēr šis process nevar būt “lielā sprādziena” veidā. Pārmaiņu procesam ir jābūt iekļaujošam. Šis process prasa pacietību un toleranci,”

 

uzsvēra Piebalgs, norādot, ka šobrīd partija ir nostabilizējusies.

“Pēdējo mēnešu laikā partija ir nostājusies uz konsolidācijas ceļa. Mūsu vēlētāju kodols ir palicis uzticīgs partijai un tās nākotnei. Pēc ilgiem darba gadiem, pēc nevajadzīgiem strīdiem un neveiksmēm partijai ir jāatgūst ticība saviem spēkiem. Mums ir vajadzīgs veselīgs spīts pret tiem, kas neapklusdami pravieto partijas iznīkšanu un galu,” klātesošajiem norādīja Piebalgs.

„VIENOTĪBA šobrīd ir vienīgā no Latvijas partijām, kurai piederība Rietumiem un eiroatlantiskajai pasaulei ir principa lieta. Tas bija svarīgi pirms 25 gadiem, un paliek svarīgi arī šodien. Latvijas valsts neatkarība un tās iedzīvotāju drošība un labklājība ir VIENOTĪBAS pastāvēšanas būtība. VIENOTĪBAS atbildība ir nepievilt savu vēlētāju un viņa izvēlēto kursu Latvijas politikā.” uzsvēra Piebalgs.

Šodien Cēsīs norisinās partijas VIENOTĪBA kongress, kas veltīts diskusijām par VIENOTĪBAS mērķiem un uzdevumiem, sagaidot Latvijas simtgadi, prioritātēm, gatavojoties nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kā arī partijas darbu, iespējām un aktualitātēm nākamajā darba cēlienā līdz 13.Saeimas vēlēšanām.

Dalies ar ziņu