Skip to main content

Dombrovskis: cīnīties ar populismu iespējams, mazinot nevienlīdzību sabiedrībā

Ja gribam atbildēt uz tiem jautājumiem, kas radījuši pašreizējo populisma vilni ne vien Latvijā, bet visā Eiropā, viens no būtiskākajiem uzdevumiem ir nevienlīdzības un sociālās atstumtības mazināšana sabiedrībā. To šodien, 3.decembrī, partijas VIENOTĪBA kongresā uzsvēra Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents Valdis Dombrovskis.

Populisma vilnis, kas šobrīd veļas pār Eiropu, skar arī Latviju, norādīja Dombrovskis, savā uzrunā atsaucoties uz EK prezidenta Žana Kloda Junkera EP teikto, ka populisms problēmas nerisina, bet tās rada. Tā ir Eiropas tradicionālo partiju, arī VIENOTĪBAS, atbildība, lai iedzīvotāji, kuri nav saņēmuši atbildes uz viņiem sasāpējušajiem jautājumiem, tiktu uzklausīti, uzsvēra Dombrovskis.

Viens no populisma izplatības cēloņiem ir nevienlīdzības pieaugums sabiedrībā, jo daļa iedzīvotāju savā ikdienā neizjūt to ekonomiskās izaugsmes rādītāju uzlabošanos, par ko runā politiķi un ekonomisti, norādīja Dombrovskis. Veicamie uzdevumi un ekonomiskās prioritātes, lai varētu kliedēt šīs iedzīvotāju bažas, ir vienlīdz svarīgi kā Eiropā, tā arī Latvijā, un tās ir investīcijas, strukturālās reformas un fiskālā atbildība, norādīja EK viceprezidents.

Kā Latvijai īpaši nozīmīgu jautājumu Dombrovskis minēja arī Eiropas fondu līdzekļu apguves paātrināšanu, lai tie straujāk nonāktu valsts tautsaimniecībā un neradītu investīciju kritumu. Svarīgs ir arī jautājums par investīciju vidi Latvijā kopumā, norādīja Dombrovskis.

Tāpat prioritāšu vidū EK viceprezidents minēja darbaspēja pieejamības un uzņēmējdarbībai atbilstošu darbaspēka iemaņu nodrošināšanu, kā arī strukturālas reformas valsts pārvaldē, lai nodrošinātu mūsdienīgāku un efektīvāku pārvaldību.

Fiskālā atbildība un nevienlīdzības un sociālās atstumtības mazināšana ir prioritāte Eiropas līmenī un ir vienlīdz būtiska arī Latvijā. Tam jābūt vienam no rādītājiem, pēc kuriem vērtējam politiskos spēkus un to priekšlikumus, uzsvēra Dombrovskis, aicinot strādāt arī pie sociālas politikas precīzākas mērķēšanas, lai sniegtais atbalsts un palīdzība sasniedz tieši tās iedzīvotāju grupas, kam tas nepieciešams.

Latvijas politiķiem jādomā arī par minimālās algas paaugstināšanu, norādīja EK viceprezidents. VIENOTĪBAI jāturpina uzstāt uz stabilu minimālās algas pieaugumu nākotnē, vienlīdz domājot arī par stabilu atalgojuma pieaugumu arī privātajā sektorā, uzsvēra Dombrovskis.

VIENOTĪBAS uzdevums ir nepadoties populismam, bet nākt klajā ar skaidru piedāvājumu ekonomikas attīstības un sociālās aizsardzības jomā, norādīja Dombrovskis, uzsverot, ka partijai vienlīdz svarīgi ir arī “atgriezties pie saknēm” – pie jautājumiem, ar kuriem tā ienāca Latvijas politikā, un tā ir tiesiskuma stiprināšana, naudas un oligarhu lomas mazināsana politikā. Šos udevumus VIENOTĪBAI jāturpina uzturēt kā prioritārus, mēģinot attīstīt un stiprināt Latvijas politisko vidi, pauda EK viceprezidents.

Šodien Cēsīs norisinās partijas VIENOTĪBA kongress, kas veltīts diskusijām par VIENOTĪBAS mērķiem un uzdevumiem, sagaidot Latvijas simtgadi, prioritātēm, gatavojoties nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, kā arī partijas darbu, iespējām un aktualitātēm nākamajā darba cēlienā līdz 13.Saeimas vēlēšanām.

Dalies ar ziņu