Skip to main content

Kariņš piedalīsies diskusijā par naudas atmazgāšanas ierobežošanu

Rīt, 7. decembrī, Briselē, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība/ETP) piedalīsies augsta līmeņa apaļā galda diskusijā par naudas atmazgāšanas ierobežošanu. Diskusiju organizē Eiropas Tautas (ETP) partijas frakcija Eiropas Parlamentā sadarbībā ar Accuity/RELX Group – starptautisku informāciju tehnoloģiju, datu analīzes un apstrādes uzņēmumu.

Krišjānis Kariņš ir pret-naudas atmazgāšanas likumprojekta virzītājs Eiropas Parlamentā. Viņš uzsver: “Šobrīd Parlamenta komitejās norit aktīvs darbs pie likumdošanas, kas pastiprinās cīņu pret terorisma finansēšanu un papildinās esošo likumdošanu pretnaudas atmazgāšanas jomā. Līdzšinējā pieredze rāda, ka, lai likumdošana būtu efektīva un sasniegtu savu mērķi, tai ir jāiet roku rokā ar tehnoloģiju attīstību. Sekot līdzi aktuālajam un paredzēt tehnoloģiju attīstību – tas ir galvenais izaicinājums, strādājot arī pie šīs likumdošanas.”

Diskusijā, kā nākotnē ierobežot naudas atmazgāšanu un radīt tam nepieciešamo likumdošanas pamatu, piedalīsies gan politiķi, gan uzņēmēji, gan finanšu jomas eksperti, tostarp, Slovākijas prezidentūras Eiropas Padomē pārstāvis Kamils Sasko, Eiropas Banku federācijas vecākais padomnieks nodokļu un noziegumu jomā Rodžers Kaizers, Eiropas Komisijas Tiesību ģenerāldirektorāta finanšu noziegumu nodaļas vadītāja Despina Vasiliado, u.c.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā, Ekonomikas un monetāro lietu komitejā un Izmeklēšanas komitejā saistībā ar krāpšanos ar emisiju mērījumiem autobūves nozarē.

Papildu informācija:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta Krišjāņa Kariņa
padomniece preses un komunikācijas jautājumos
Tālr.: + 371 29484828
E-pasts: [email protected]
www.karins.lv

Dalies ar ziņu