Skip to main content

Rīdziniekiem nav jākļūst par bezpajumtniekiem!

Rīt, 8. decembrī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā izskatīs jautājumu par ēkas stāvokli, tā uzlabošanas iespējām un Rīgas namu pārvaldnieka paveikto ēkā Rīgā, Altonavas ielā 19. Jautājums ir iekļauts komitejas darba kārtībā pēc RD Vienotības frakcijas deputātu Nila Josta un Valda Gavara pieprasījuma.

Dzīvokļa īpašniece Ilze Rudaka ir saņēmusi Rīgas pilsētas būvvaldes paziņojumu, ka māja ir atzīta par ekspluatācijai nederīgu un iekonservējamu būvi, tādēļ līdz nākamā gada 15. februārim šīs telpas jāatbrīvo. Kā teikts publiskajā telpā izplatītā Rudakas kundzes vēstulē, dzīvoklī tā īpašniece dzīvo kopā ar nepilngadīgu dēlu, meitu, trīsgadīgu mazmeitu un gultā guļošu mammu.

“Kā tas iespējams, ka no mums (mājas iedzīvotājiem) varēja gandrīz veselu gadu iekasēt summas par plānotiem remonta darbiem, ja tagad ir atzinums, ka māja tiks iekonservēta,” jautā vēstules autore.

Deputāti vēlas noskaidrot, vai ir likumīgi pieprasīt dzīvokļu īpašniekiem, kuriem nav komunālo maksājumu parādi, pamest savu privātīpašumu, ko Rīgas namu pārvaldnieks un Rīgas pilsētas būvvalde ir darījuši līdz šim un darīs turpmāk, lai drošības situāciju uzlabotu, un ko pašvaldība var darīt, lai ēkas dzīvokļu īpašniekiem un pārējiem iedzīvotājiem nav jākļūst par bezpajumtniekiem. Deputātu rīcībā ir informācija par vismaz piecām ēkām Rīgā, kuru iedzīvotāji ir saņēmuši pieprasījumu izvākties no dzīvokļiem. Tāpat deputāti vēlas noskaidrot, cik ēkās Rīgā līdzīga situācija var izveidoties tuvākajā laikā.

Uz sēdi ir aicināti Rīgas namu pārvaldnieka valdes priekšsēdētājs Ivo Lecis, Rīgas pilsētas Būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs un mājas Altonavas ielā 19, iedzīvotāji.

Informāciju sagatavoja:
RD deputātu frakcija VIENOTĪBA

Dalies ar ziņu