Skip to main content

Pilsoniskā savienība: Ušakovs maldina sabiedrību par Domes vadības komandējumu izmaksām

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) Rīgas Domes (RD) frakcijas deputāti informē, ka Domes priekšsēdētāja publiskais apgalvojums pagājušajā gadā, ka jaunā sasaukuma laikā vadības komandējumiem tiek un arī turpmāk tiks tērēti mazāki līdzekļi, neatbilst patiesībai.

„Pilsoniskās savienības” RD deputāti ir rūpīgi sekojuši RD priekšsēdētāja Nila Ušakova pērn paustajam solījumam komandējumiem tērēt četras reizes mazāk nodokļu maksātāju naudas, nekā to darījusi iepriekšējā sasaukuma Dome. Diemžēl ir atklājies, ka šā gada pirmajos trijos mēnešos Domes vadība komandējumos jau ir notērējusi 36 834.61 latus.

Salīdzinot ar 2009. gada pirmajiem trīs mēnešiem iepriekšējā sasaukuma laikā, redzams, ka toreizējā Domes vadība 2009. gada pirmajos trijos mēnešos komandējumiem bija iztērējusi tikai 12 100.33 latus. Tātad, pretēji solītajam, šīs Domes vadība ir notērējusi trīs reizes vairāk nodokļu maksātāju naudas, nekā tas tika darīts pagājušā gada pirmajos trīs mēnešos.

Šogad RD vadība ir devusies 37 ārvalstu komandējumos: uz Turciju, Spāniju, Vāciju, Zviedriju, Beļģiju, Krieviju, Igauniju, Nīderlandi, Somiju, Ukrainu, Franciju, Poliju, Austriju.

Visdārgākais no šogad notikušajiem komandējumiem bija RD vadības un viņu padomnieku divu dienu vizīte Sanktpēterburgā, kuras mērķis formulēts kā „pieredzes apmaiņas brauciens”. Šis komandējums no pašvaldības budžeta prasīja 6626.36 latus.

Pavisam Domes vadība 2010.gadā komandējumiem ir iecerējusi tērēt 138 794 latus.

Dalies ar ziņu