Skip to main content

“Pilsoniskā savienība” vienprātīgi atbalsta dalību “Vienotībā”

Partija "Pilsoniskā savienība" (PS) savā kopsapulcē sestdien, 6.februārī, vienprātīgi atbalstīja dalību partiju apvienībā "Vienotība". Par to nobalsoja 298 biedri, sapulcē bija reģistrējušies 305 biedri. Neviens nebalsoja "pret", neviens neatturējās. Septiņi kopsapulces dalībnieki balsošanas brīdī acīmredzot nebija zālē.

Pirms balsojuma PS priekšsēdētājs nolasīja lēmuma projektu, par ko kopsapulcei bija jābalso. Tas skanēja šādi:

"Piedalīties partiju apvienības "Vienotība" dibināšanā, kuru veidos politiskās partijas "Pilsoniskā savienība", "Jaunais laiks", "Sabiedrība citai politikai" un pilnvarot partijas valdes priekšsēdētāju Ģirtu Valdi Kristovski veikt Politisko partiju likuma 13., 14. un 16.pantā minētās darbības partiju apvienības dibināšanai un ierakstīšanai partiju reģistrā."

Kā jau ziņots, partiju "Pilsoniskā savienība" (PS), Jaunais laiks (JL), un "Sabiedrība citai politikai" (SCP) valdes vienojušās par apvienības "Vienotība" Statūtu pamatprincipiem un institucionālo shēmu, nosakot apvienības līdzpriekšsēdētāju un valdes funkcijas un pilnvaras.

Saskaņā ar Statūtu pamatprincipiem apvienības kopsapulces kompetencē būs apvienības dibināšana, reorganizēšana, statūtu un programmas apstiprināšana. Savukārt par apvienības paplašināšanu – jaunu partiju uzņemšanu apvienībā – ar savas partijas dotu mandātu būs tiesīgi lemt apvienības līdzpriekšsēdētāji – katras apvienību veidojošās partijas priekšsēdētāji. Šādam lēmumam būs nepieciešama vienprātība.

Dalies ar ziņu