Skip to main content

Plūdi Pārdaugavā ir vienaldzības un nolaidības sekas

Partiju apvienības „Vienotība” Rīgas Domē (RD) pārstāvētās partijas „Pilsoniskā savienība”(PS) un „Jaunais laiks” (JL) uzskata, ka Mārupītes plūdus Pārdaugavā ir izraisījusi pašvaldības nolaidīga attieksme pret darbu un Domes amatpersonu nevēlēšanās risināt problēmas, kas saistītas ar finansējumu caurteku un grāvju tīrīšanai.

Kā zināms, Mārupītes pārplūšanu RD amatpersonas skaidro divējādi – tā vai nu esot bebru aizsprosta vaina vai arī ar dažādiem atkritumiem ir aizsprostota Mārupītes caurteka pie “Dinaz” degvielas uzpildes stacijas.

Rīgas Domes opozīcijas deputāti iebilst tādam skaidrojumam un informē, ka Rīgā caurteku un grāvju tīrīšanai vajadzīgais gada finansējums ir aptuveni 50 tūkstoši latu, bet šogad tika piešķirti vien 9 tūkstoši latu.

Deputāti arī apgalvo, ka paaugstinātus plūdu draudus Mārupītē rada arī tas, ka savulaik, tīrot Māras dīķi, tajā izveidots smilšu uzbērums, kas paaugstinājis ūdens līmenī dīķī. Aizverot slūžas, lai Mārupītē nepaaugstinātos ūdens līmenis, tas ceļas Māras dīķī, tā appludinot tuvējo māju pagrabus.

„Mārupītes caurteka nav nomainīta pret jaunu, platāku, arī tīrīšana naudas trūkuma dēļ nenotiek tā, kā tas paredzēts, bet ūdens līmenis Māras dīķī ir cēlies ne tikai lietus, bet arī aizbērumu dēļ. Rezultātā zaudējumus pilsētai nāksies rēķināt tūkstošos, bet iedzīvotāji būs cietēji jebkurā gadījumā. Ja aiztaisīs dīķa slūžas, cietīs tuvējo māju pagrabi, ja tās attaisīs, applūdīs ielas”, skaidro RD deputāts Valdis Gavars.

Informāciju sagatavoja Pilsoniskās savienības konsultante preses jautājumos:
Sallija Benfelde
E-pasts: [email protected]
Tālr.: 29191392

Dalies ar ziņu