Skip to main content

Premjere: Latvijai un Ķīnai ir spēcīgs sadarbības potenciāls pārtikas produktu eksporta un transporta jomās

Pirmdien, 23.novembrī, Ministru prezidente Laimdota Straujuma ar uzrunu atklāja Latvijas – Ķīnas biznesa forumu Šanhajā, kurā tika pārrunāta abu valstu divpusējā sadarbība pārtikas produktu eksportā, kā arī transporta un loģistikas jomās.

Uzrunājot klātesošos, Ministru prezidente norādīja, ka Latvijai no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm ir viens no augstākajiem iekšzemes kopprodukta pieaugumiem Eiropā, kā arī stabila un prognozējama uzņēmējdarbības vide ar izdevīgu nodokļu politiku. Tostarp, turpina palielināties tirdzniecības apjoms starp Latviju un Ķīnu, kas šajā gadā vien ir pieaudzis par 40%. Tas savukārt, norāda uz spēcīgu potenciālu abu valstu turpmākai abpusējai sadarbībai.

„Latvijas pārtikas produktiem ir izcila kvalitāte. Es esmu pārliecināta, ka Ķīnas tirgus būs ieguvējs no mūsu pārtikas, piemēram, piena, gaļas un zivju produktiem vai augstas kvalitātes medicīnas precēm. Mūsu piena produkti jau sasnieguši Ķīnas tirgu, un jūs Šanhajā varat nobaudīt latviešu saldējumu,” uzsvēra L.Straujuma.

Attiecībā uz Eiropas un Āzijas kontinentu savienojamību un sadarbības veicināšanu, Ministru prezidente izteica Latvijas atbalstu jaunajai Vienas Jostas, Viena Ceļa (One Belt, One Road) iniciatīvai, kas pavērs jaunas sadarbības iespējas transporta un loģistikas jomā starp Latviju un Ķīnu. „Latvija ar tās trīs neaizsalstošajām ostām un labi attīstīto infrastruktūru jau tagad ir transporta un tirdzniecības vārti starp Austrumiem un Rietumiem, un Ziemeļiem un Dienvidiem. Mēs veltīsim visas pūles, lai kļūtu par nozīmīgu Jaunā Zīda ceļa centru un 21. gadsimta jūrniecības Zīda ceļu,” norādīja L.Straujuma.

Savā uzrunā Ministru prezidente vērsa uzmanību uz to, ka Latvija aktīvi piedalās Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu 16 + 1 sadarbības formātā. Tāpat Latvija ir paziņojusi par savu gatavību kļūt par koordinējošo valsti transporta un loģistikas jomā Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formātā 16+1. L.Straujuma pauda cerību, ka rīt Ķīnas un Centrālās un Austrumeiropas valstu vadītāju sanāksmē tiks pieņemts pozitīvs lēmums 2016. gadā 16+1 formāta par transporta nozari atbildīgo ministru sanāksmi rīkot Rīgā.

L.Straujuma uzsvēra, ka Ķīnas investīcijas Latvijā ir apsveicamas jo īpaši tajās jomās, kur Ķīnai ir pasaules klases tehnoloģijas un prasmes. „Mēs esam radījuši labvēlīgus nosacījumus investoriem visās mūsu lielākajās ostās un speciālajās ekonomiskajās zonās. Mums ir augstas klases finanšu pakalpojumi un IT infrastruktūra, tostarp viens no pasaules ātrākajiem internetiem, lai apmierinātu visas vajadzības.”

Uzrunas noslēgumā Ministru prezidente izteica aicinājumu apmeklēt Latviju un izbaudīt mūsu viesmīlību, kultūru un tradīcijas, kā arī meklēt jaunas sadarbības iespējas.

Papildu informācija:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Informāciju sagatavoja:
Zane Leitāne
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu