Skip to main content

Premjere: Latvijas-Ķīnas biznesa seminārs Šanhajā pavērs iespējas sadarbības paplašināšanai

FOTO no vizītes

Ierodoties Ķīnā, Šanhajā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma šodien tikās ar Šanhajas vadību, kā arī ar aptuveni 50 Šanhajā dzīvojošajiem latviešiem.

Tiekoties ar Šanhajas vadītāju Hanu Džengu (Han Zheng), Ministru prezidente pauda gandarījumu par iespēju noturēt Latvijas-Ķīnas uzņēmējdarbības semināru Ķīnas lielākajā biznesa pilsētā.

H.Džengs sarunā uzsvēra, ka Latvijai Baltijas reģionā ir stratēģisks ģeogrāfisks novietojums, kas rada Šanhajai un visai Ķīnai papildu interesi par sadarbības paplašināšanu ar Latviju. Viņš arī pievērsa uzmanību tam, ka 16 Eiropas un Ķīnas premjerministru kopīgā sanāksme, kas šajās dienās norisināsies Sudžou pilsētā, ir būtisks notikums tā dēvētās Vienas Jostas, Viena Ceļa (One Belt,One Road) iniciatīvas īstenošanā, savienojot šīs pasaules daļas.

Pēc L.Straujumas sacītā, Latvija no pašiem idejas pirmsākumiem ir atbalstījusi tā dēvētās Vienas Jostas, Viena ceļa iniciatīvu, kas tuvina Eiropu un Āziju, paverot jaunas iespējas divpusējai sadarbībai transporta un loģistikas jomās. Labs sadarbības potenciāls ir starp Šanhaju kā vienu no lielākajām pasaules ostām un Latvijas neaizsalstošajām ostām.

H.Džengs sarunā uzsvēra, ka Latvijai Baltijas reģionā ir stratēģisks ģeogrāfisks novietojums, kas rada Šanhajai un visai Ķīnai papildu interesi par sadarbības paplašināšanu ar Latviju.

Abas puses izteica gandarījumu, ka Latvijas un Ķīnas ekonomiskā sadarbība attīstās – tirdzniecības apjoms ir pieaudzis par 40%, Latvijas piena, zivju un gaļas produkti ir sertificēti eksportam uz Ķīnu.

Kā potenciālu sadarbības jomu L.Straujuma pieminēja arī sadarbības izvēršanu gaisa kravu transporta jomā un aviācijā. Viņa arī izteica Latvijas ieinteresētību paplašināt sadarbību starp Latvijas un Ķīnas augstākajām mācību iestādēm.

Latvija ir aktīvi iesaistījusies 16 Eiropas valstu un Ķīnas sadarbības formātā un uzskata šo formātu par ES-Ķīnas stratēģiskā dialoga nozīmīgu daļu, uzsvēra Ministru prezidente.

Informāciju sagatavoja:
Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālrunis: +371 29462451
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu