Skip to main content

Premjers aicina Šveici atbalstīt Latvijas kandidatūru OECD

Otrdien, 12. februārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Šveices vēstnieka Valtera Hafnera (Walter Haffner) atvadu vizītes laikā pateicās par ieguldījumu divpusējo attiecību veidošanā un aicināja Šveici atbalstīt Latvijas iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD).

Sarunas laikā premjers uzsvēra Latvijas vēlmi un gatavību pievienoties OECD, akcentējot mūsu valsts sasniegumus dažādās reformās un ieinteresētību sadarboties ar organizāciju. Tāpat premjers sniedza ieskatu darbā, kā Latvijas gatavojas eiro ieviešanai.

V. Dombrovskis augsti novērtēja abu valstu līdzšinējās savstarpējās attiecības un atbalstu pēdējo piecu gadu laikā, īpaši uzsverot atbalstu, kas saņemts Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansēšanas periodā. Programmas ietvaros apstiprināti divpadsmit Šveices finansēti projekti par 33 miljoniem latu.

Atskatoties uz paveikto, V.Hafners atzina, ka sadarbība ir bijusi cieša un pieredzes bagāta, iegūstot noderīgus kontaktus un iepazīstot Latvijas kultūru un iedzīvotājus. Tāpat vēstnieks atzinīgi novērtēja Latvijas ekonomisko izaugsmi un pauda atbalstu mērķu sasniegšanā ceļā uz pievienošanos eirozonai.

Foto no tikšanās

Latvijas un Šveices tirdzniecības rādītāji:
Preču eksporta apjoms uz Šveici 2012. gada 1. – 3. ceturksnī ir palielinājies par 1,5%, savukārt pakalpojumu eksporta apjoms par 36,1% salīdzinājumā ar 2011. gada tādu pašu periodu. Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Šveice ar 95,64 miljoniem eiro ieņem 26. vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. 2012. gada III ceturkšņa beigās Šveices tiešās investīcijas Latvijā veidoja 153,7 miljonus eiro. Lielākās investīcijas veiktas transporta, sakaru, vairumtirdzniecībā un mazumtirdzniecībā, kā arī kravas, ražojumu uzglabāšanā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Spurķe
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. +371 67082987, +371 20604166
[email protected]

Dalies ar ziņu