Skip to main content

Premjers aicina Uzbekistānu attīstīt tranzīta sadarbību ar Latviju

Trešdien, 14. februārī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis sveica jauno Uzbekistānas vēstnieku Latvijā Afzalu Artikovu (Afzal Artikov) ar stāšanos atbildīgajā amatā un novēlēja stiprināt divpusējās attiecības un sadarbību gan jau esošajos sektoros, gan apgūt jaunus.

Premjers sarunas laikā uzsvēra lielo potenciālu Latvijas – Uzbekistānas ekonomisko attiecību padziļināšanā. Īpaši izceļot ieinteresētību attīstīt tranzīta sadarbību ar Uzbekistānu gan virzienā uz Latviju, gan otrādi, kas dod ekonomisko pienesumu abām valstīm. Jaunas iniciatīvas transporta un tranzīta nozarē var stimulēt ekonomikas integrāciju, kas ir svarīga kopējām pūlēm stiprināt drošību, stabilitāti un ekonomisko attīstību reģionā.

V. Dombrovskis kā perspektīvu novērtēja abu valstu sadarbību farmācijas nozarē, pārtikas pārstrādes rūpniecībā, informācijas tehnoloģiju, būvniecības un celtniecības materiālu ražošanas, izglītības un tūrisma jomās.

Paredzams, ka Centrālāzija nākotnē ieņems arvien lielāku lomu starptautiskajā un Eiropas enerģētikas tirgū, īpaši attiecībā uz energoresursu piegāžu nodrošināšanu Eiropai. Padziļinātāka sadarbība starp ES un Centrālāziju ir abpusēji izdevīga – Centrālāzijas valstīm tas nodrošina piekļuvi uzticamam tirgum.

Latvijas un Uzbekistānas līdzšinējās attiecības ir konstruktīvas un puses apliecināja gatavību turpināt attīstīt savstarpējo sadarbību. Tāpat vēstnieks A.Artikovs minēja, ka Latviju redz kā svarīgu partneri ES un NATO.

Foto no tikšanās

Latvijas un Uzbekistānas tirdzniecības rādītāji:
Eksporta apjoms uz Uzbekistānu 2012. gada 2. ceturksnī bija 7,8 miljoni dolāru, kas ir par 44% lielāks salīdzinājumā ar 2011. gada 1. pusgadu. Pēc kopējā preču tirdzniecības apgrozījuma Uzbekistāna ar 11,9 miljoniem dolāru ieņem 50.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū. 2012. gada 2. ceturkšņa beigās tiešās Uzbekistānas investīcijas veidoja 3,3 miljonus dolāru. Lielākās investīcijas veiktas transporta un sakaru sektorā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Sabīne Spurķe
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr. +371 67082987, +371 20604166
[email protected]

Dalies ar ziņu