Skip to main content

Premjers akcentē Latvijas panākumus krīzes pārvarēšanā

Pirmdien, 7. maijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Stokholmā (Zviedrija) uzstājās ar runu par Latvijas pieredzi fiskālās disciplīnas ieviešanā. Viņš uzsvēra, ka Standard & Poors lēmums paaugstināt Latvijas kredītreitingu līdz investīciju līmenim ir apliecinājums pozitīvai tendencei Latvijas ekonomikas izaugsmē.

Standard & Poors ir pēdējā no pasaules ietekmīgākajām reitingu aģentūrām, kas paaugstināja kredītreitingu līdz investīciju līmenim. „Latvija ir saņēmusi būtisku apliecinājumu tam, ka mūsu izvēlētais ceļš samazināt valsts izdevumus, lai pārvarētu finanšu krīzi, bija pareizs. Tas nozīmē arī to, ka mūsu galvenais mērķis ir sasniegts – valsts atgūst konkurētspēju un investoru uzticību,” pauda premjers. Viņš uzsvēra, ka Latvijas nākamais uzdevums ir konkurētspējas palielināšana un ekonomikas izaugsmes turpināšana, ko iespējams panākt, turpinot ievērot fiskālo disciplīnu.

Kā svarīgākos izaicinājumus, uz ko Latvijai jākoncentrējas, lai sasniegtu ekonomisko izrāvienu, premjers minēja atbalstu eksportspējīgai ražošanai, izcilu uzņēmējdarbības vidi, konkurētspējīgu izglītību, atbalstu jaunu darba vietu veidošanai. Konferences ietvaros Zviedrijas finanšu ministrs Anderss Borgs (Anders Borg) pateicās Latvijai par paveikto reģiona finanšu stabilitātes nodrošināšanā.

Ministru prezidents Stokholmā (Zviedrija) piedalās starptautiskajā konferencē, kas veltīta dažādu valstu īstenotās fiskālās politikas modeļu un gūtās pieredzes analīzei, kā arī vidēja termiņa budžeta plānošanas jautājumiem. Konferences ietvaros premjers tiekas ar Starptautiskā Valūtas fonda, Zviedrijas un citiem Eiropas augsta līmeņa finansistiem. Vizītes ietvaros Ministru prezidents piedalīsies arī Latvijas Republikas vēstniecības organizētajā pieņemšanā Latvijas hokeja izlasei.
Premjers Latvijā atgriežas otrdien, 8.maijā.

Vizītes foto galerija

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922, +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu