Skip to main content

Premjers atzinīgi novērtē Dienvidkorejas vēstniecības un Samsung zvanu centra izveidi Rīgā

Ministru prezidents V. Dombrovskis 7. jūlijā tikās ar Korejas Republikas Nacionālās Asamblejas priekšsēdētāju Parku Hīti (PARK Hee-tae). V. Dombrovskis apliecināja Latvijas vēlmi stiprināt divpusējās attiecības ar Korejas Republiku, īpaši ekonomikas, kā arī kultūras un izglītības jomā. Premjers izteica gandarījumu par iesākto sadarbību ar Korejas Importētāju asociāciju (KOIMA), kuras izstādē šogad piedalījās Latvijas uzņēmēji, un aicināja Koreju atvērt vēstniecību Latvijā. Tikšanās laikā Dienvidkorejas pārstāvis pastāstīja, ka ir panākta vienošanās Rīgā izveidot Korejas Republikas Baltijas reģionālo diplomātisko pārstāvniecību, kas sniegs atbalstu ciešākai sadarbībai ar Dienvidkoreju Baltijas valstu mērogā.

Ministru prezidents uzsvēra, ka nozīmīga ir uzņēmuma Samsung zvanu centra izveide Rīgā, kas apkalpos Baltijas un Ziemeļvalstu reģionu, radot 80 jaunas darba vietas. Plānots, ka zvanu centrs darbību uzsāks šī gada augustā, un tā izveidē Samsung ieguldījis 1.2 miljonus eiro.

Dienvidkorejas pārstāvis pastāstīja, ka šī gada rudenī Rīgā plānota plaša kultūras pasākumu programma, lai iepazīstinātu Latvijas iedzīvotājus ar Korejas kino, mūziku un nacionālo virtuvi. Šie pasākumi tiek rīkoti par godu Latvijas un Dienvidkorejas diplomātisko attiecību divdesmitgadei.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: 29120742, 670821919

 

Dalies ar ziņu