Skip to main content

Ekonomikas ministrs un Latvijas uzņēmēju delegācija dosies darba vizītē uz Japānu

No 11. līdz 17. jūlijam ekonomikas ministrs Artis Kampars uzturēsies darba vizītē Japānā. Vizītes iniciators ir Japānas valdība, kas īsteno īpašu programmu ārējo ekonomisko attiecību veicināšanai. Programmas ietvaros uzaicinājumu apmeklēt Japānu saņēmuši 40 augsta līmeņa politiskie un biznesa līderi no dažādām pasaules valstīm, to vidū Latvijas ekonomikas ministrs A. Kampars. Ministru vizītē pavadīs Latvijas uzņēmēju delegācija.

„Esmu ļoti pagodināts par Japānas valdības izteikto uzaicinājumu, kas demonstrē īpašu vēlmi attīstīt sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem, kā arī apliecina Japānas valdības izpratni par plašo sadarbības potenciālu. Vizīte tiek organizēta ārkārtīgi augstā līmenī, mums būs iespēja apmeklēt uzņēmumus, kas ir pasaules lielāko un nozīmīgāko komersantu vidū, un es būtu gandarīts, ja viesošanās Japānā kļūtu par impulsu, kas mūsu uzņēmējiem dod reālas iespējas darbībai Japānas tirgū, ja vizītes rezultāts būtu konkrēti sadarbības līgumi,” norāda ekonomikas ministrs.

Vizītes laikā ministram un uzņēmēju delegācijai plānotas tikšanās ar augsta līmeņa Japānas amatpersonām, to vidū valdības un parlamenta pārstāvjiem, kā arī dažādu biznesa nozaru pārstāvjiem, tai skaitā uzņēmumu „Toshiba”, „Panasonic”, „Hitachi”, „Mitsubishi” u.c. apmeklējums un sarunas ar to vadošajām amatpersonām. Latvijas delegācija nedēļas laikā viesosies trīs Japānas pilsētās – Tokijā, Osakā un Kioto.

„Kokrūpniecība, enerģētika un informācijas tehnoloģijas ir nozares, uz kurām esam koncentrējušies, veidojot Latvijas uzņēmēju delegāciju. Tās ir perspektīvas un pašlaik prioritāras sadarbības jomas. Uz Japānu dosies arī uzņēmēji, kuru bizness ir koka karkasu māju un citu būvkonstrukciju ražošana. Domāju, ka Latvijas uzņēmēju pieredze un prasmes var būt noderīgas Japānai, atjaunot to pēc postošās zemestrīces,” uzsver A. Kampars.

Informāciju sagatavoja:
Elīna Bīviņa
ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos
Tālr.: 29405397
[email protected]

 

Dalies ar ziņu