Skip to main content

Premjers Bukarestē piedalīsies Eiropas Tautas partijas kongresā

17. oktobrī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dosies vizītē uz Bukaresti, lai piedalītos Eiropas Tautas partijas (European People’s Party) kongresā un tiktos ar Eiropas Savienības valstu un valdību vadītājiem.

Kongresa moto ir „The answer is more Europe” (Mūsu atbilde ir – vairāk Eiropas!), tā laikā plānots pārrunāt izaugsmes un nodarbinātības tēmas, tostarp, kā veicināt darbavietu radīšanu Eiropā. Tiks pārrunāti arī reģionālās attīstības un ar Kohēzijas fondu apguvi saistītie jautājumi.

Kongresā piedalīsies vairāk kā 1200 dalībnieku no 40 valstīm, tostarp arī 16 ES valstu un valdību vadītāji, tai skaitā, Vācijas kanclere Angela Merkele, Zviedrijas premjerministrs Fredriks Reinfelts, Grieķijas premjerministrs Antonis Samaras, Somijas premjerministrs Jirki Katainens un Polijas valdības vadītājs Donalds Tusks. Kongresu apmeklēs arī Eiropas Komisijas prezidents Žozē Manuels Barozu un Eiropadomes prezidents Hermans van Rompejs.

Par Eiropas Tautas partiju (EPP):
Eiropas Tautas partija ir lielākā un ietekmīgāka Eiropas līmeņa centriski un labēji orientēta partiju grupa, kurā apvienojušās 73 partijas no 40 valstīm. ETP kongresi notiek reizi trīs gados. Eiropas Parlamenta grupas sastāvā ir 271 deputāti un 3 deputāti novērotāji no Horvātijas. Tā apvieno ES dalībvalstu centriskos un centriski labējos eiropeiski noskaņotos politiskos spēkus. EPP bija pati pirmā politiskā partija, kas tika izveidota Eiropas līmenī, un tai ir vislielākā pārstāvniecība Eiropas Savienības Ministru padomē. EPP partija sanāca kopā, lai darbotos ar mērķi veidot konkurētspējīgāku un demokrātiskāku Eiropu, kas būtu tuvāk pilsoņiem, un tirgus ekonomiku.

Papildus informācija:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Sabīne Spurķe
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta vecākā referente
Tālr.: 67082987
[email protected]

Dalies ar ziņu