Skip to main content

Premjers iepazīsies ar valsts autoceļu būvniecību

Piektdien, 13. jūlijā, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis dosies reģionālajā vizītē uz Aizkraukli un Jēkabpili. Premjers klātienē iepazīsies ar ātrsatiksmes autoceļa Tīnūži – Koknese rekonstrukcijas gaitu un tiksies ar pašvaldību pārstāvjiem, lai pārrunātu reģionu aktualitātes. Vizītē piedalīsies arī satiksmes ministrs Aivis Ronis.

Premjers aktualizēs jautājumu par Latvijas ceļu tehnisko stāvokli, infrastruktūras sakārtošanu reģionos, kā arī pievērsīsies jautājumam par valsts finansējumu to ceļu sakārtošanai, kuri veicina uzņēmējdarbības aktivitātes pieaugumu reģionos un jaunu darba vietu rašanos. Īpaša uzmanība pievērsta ceļu kritiskajam stāvoklim Latgales reģionā – 2011. gada dati apliecina, ka 1091,7 km autoceļu Latgalē jeb 56% no to kopgaruma ar asfaltēto segumu ir sliktā un ļoti sliktā tehniskā stāvoklī. Sliktā tehniskā stāvoklī reģionā ir arī 47% no 1650,7 km valsts autoceļu kopgaruma ar grants segumu.

Lai uzlabotu situāciju, šī gada 29.maijā valdība konceptuāli atbalstīja lēmumprojektu par finansējuma piešķiršanu Latgales reģiona valsts autoceļu sabrukušo posmu seguma ārkārtas uzturēšanas darbiem un satiksmes drošības pasākumiem. Finansējuma apjoms, kas nepieciešams, lai daļēji risinātu autoceļu problēmu Latgalē, ir 4,2 milj. Ls. Minētais finansējums ļaus nodrošināt drošu satiksmi uz 100,7 km autoceļu.

Aizkrauklē premjers pievērsīs uzmanību ES fondu apguvei reģionos, plānots pārrunāt arī īstenojamos investīciju projektus un uzņēmējdarbības aktualitātes. Ministru prezidents tiksies arī ar Jēkabpils pilsētas un novada pašvaldību vadītājiem, lai pārrunātu aktuālās infrastruktūras, pašvaldību finansējuma un sociālās problēmas.

Vizītes programma:
Plkst. 11:00 ceļa posma Tīnūži – Koknese apskate.
Mediju ievērībai: TV/foto iespēja viaduktā aiz pagrieziena uz Kranciema karjeru, braucot pa a/c P80 Kokneses virzienā, vai a/c V968 Ogre-Jugla un a/c P80 krustojumā, braucot no Ogres puses. Plašāka informācija pa e-pastu [email protected] vai zvanot 29214229.

Plkst. 11:35 paredzēta tikšanās uzņēmumā „Skrīveru saldumi”.
Norises vieta: Skrīveri, Daugavas iela 82. Mediju ievērībai: plānota TV/foto iespēja.

Plkst. 12:15
notiks Aizkraukles ES fondu projektu apskate.
Norises vieta: Aizkraukles pilsētas bibliotēka, Lāčplēša iela 3. Mediju ievērībai: plānota TV/foto iespēja.

Plkst. 15:30 Tikšanās tehnoloģiskajā parkā, uzņēmumā „Gaujas koks”.
Norises vieta: Zīlānu iela 93a, Jēkabpils. Mediju ievērībai: plānota TV/foto iespēja, atbildes uz mediju jautājumiem.
Mediju ievērībai: Mediju dalība, piesakoties VAS "Latvijas Valsts ceļi" pa e – pastu [email protected] vai zvanot 29214229.

Par autoceļu Tīnūži – Koknese:
Autoceļa E22 posma Rīga (Tīnūži) – Koknese rekonstrukcija šobrīd Latvijā ir vērienīgākais autoceļu būves projekts. Projekta kopējā summa ir 102 milj. Ls, no tiem gandrīz 86,7 milj. Ls ir Kohēzijas fonda finansējums un 15,3 milj. Ls valsts līdzfinansējums.

Projekta ietvaros paredzēts rekonstruēt un izbūvēt jaunus ceļa posmus aptuveni 72 km garumā, rekonstruēt 5 tiltus, kā arī uzbūvēt 3 jaunus tiltus, 22 jaunas caurbrauktuves, 6 jaunus divlīmeņa mezglus, 5 jaunus vienlīmeņa mezglus un izbūvēt vietējas nozīmes satiksmes autoceļus 40 km garumā.

Jaunizbūvētais Latgales autoceļa maršruta posms saīsinās nokļūšanas laiku no Rīgas līdz Pļaviņām līdz pat 30 minūtēm, ņemot vērā, ka nebūs jāšķērso tādas apdzīvotās vietas kā Ogre, Ciemupe, Ķegums, Lielvārde, Dzelmes, Klidziņa un Koknese, kurās atļautais braukšanas ātrums ir ierobežots. Sagaidāms, ka minētajās apdzīvotajās vietās uzlabosies satiksmes drošība un mazināsies vides piesārņojums, ko rada kravas automašīnu satiksme. Projektu plānots pabeigt 2015. gadā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

Dalies ar ziņu