Skip to main content

Premjers: Latvijas un Turcijas sadarbībai konteinervilciena Zubr projektā jāturpinās

Trešdien, 21. septembrī, tiekoties ar jauno Turcijas vēstnieci Latvijā Šerifi Serapu Ozdžoškunu (Şerife Serap Özcoşkun), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pauda gandarījumu par lieliskām divpusējām attiecībām visos līmeņos. Sarunu laikā viņš īpaši uzsvēra nepieciešamību turpināt konteinervilciena „Zubr” maršruta attīstību, kas nodrošinātu Turcijas preču plūsmu starp Turcijas un Skandināvijas valstīm cauri Baltijas valstu teritorijai.

Ministru prezidents informēja, ka Latvija šobrīd strādā pie konteinervilciena „Zubr” projekta attīstības, savukārt Turcijas vēstniece apliecināja, ka projektam ir perspektīvas abu valstu ekonomiku stiprināšanā.

Šobrīd konteinervilciens “Zubr” kursē maršrutā Latvija-Baltkrievija, bet tuvākajā nākotnē savienos Latviju ar Ukrainas ostām – Odesu un Iļjičevsku, tādā veidā piedāvājot iespēju nogādāt pa sauszemi kravas no Melnās jūras līdz Latvijai un tālāk uz Skandināviju.

 

Sarunu laikā tika pārrunātas iespējas stiprināt abpusējo sadarbību vairākās jomās, īpaši padziļinot ekonomiskās attiecības. Premjers un vēstniece pauda cerību, ka Turcijas uzņēmēju vizīte Latvijā, kas notiks septembra beigās – oktobra sākumā, vainagosies ar jauniem Latvijas un Turcijas uzņēmēju sadarbības līgumiem.

Sarunas noslēgumā Turcijas vēstniece atzinīgi novērtēja Latvijas sasniegumus krīzes pārvarēšanā.

Latvijas un Turcijas tirdzniecības rādītāji:
2011. gada 1. pusgadā Latvijai ar Turciju bija pozitīva tirdzniecības bilance 26 miljonu eiro apmērā. Pirmo sešu mēnešu laikā, salīdzinājumā ar 2010.gada pirmo pusgadu, Latvijas – Turcijas preču tirdzniecības apgrozījums ir pieaudzis par 39,20% jeb 24,3 miljoniem eiro, tostarp eksporta apjoms ir pieaudzis par 365,68% jeb 34,5 miljoniem eiro, savukārt importa apjoms – par 28,09% jeb 3,9 miljoniem eiro. Šajā laika periodā Latvijas – Turcijas preču tirdzniecības apgrozījums sasniedza 61,9 miljonus eiro, Turcijai ieņemot 23.vietu Latvijas ārējās tirdzniecības partneru vidū.

2011. gada 1. pusgadā galvenās eksporta preces uz Turciju bija metāllūžņi (55,73%), augu valsts produkti (16,24%) un dzīvnieki un minerālie produkti (11,02%), bet galvenās importa preces no Turcijas bija tekstilmateriāli un tekstilizstrādājumi (19,99%), mašīnas un mehānismi; elektriskās iekārtas (19,90%), dārgakmeņi un dārgmetāli (13,19%).

Foto no tikšanās

Papildu informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865 / +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Diana Germane
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 67082922
[email protected]

 

Dalies ar ziņu