Skip to main content

Premjers Liepājā piedalīsies Latvijas III Olimpiādes atklāšanā

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis šo piektdien, 6. jūlijā, dosies reģionālajā vizītē uz Liepāju un tur piedalīsies Latvijas III Olimpiādes atklāšanā.

Šī Olimpiāde ir Latvijas sporta dzīvei nozīmīgs pasākums – tajā piedalīsies vairāk nekā divi tūkstoši sportistu no 72 Latvijas novadiem un deviņām pilsētām. Vienlaikus tas būs arī viens no pēdējiem atlases posmiem XXIX Olimpiskajām spēlēm Londonā.

Atklāšanas ceremonija notiks stadionā „Daugava” un premjers uzrunu plāno teikt ap plkst. 22:00 (to būs iespējams skatīties tiešraidē LTV1 ēterā un internetā www.ltv.lv, bet atsevišķu Olimpiādes sacensību tiešraides būs iespējams vērot internetā www.sportacentrs.com). Spēļu rezultātiem iespējams sekot līdzi Olimpiādes mājaslapā.

Pirms tam premjers plkst. 18:00 plāno apmeklēt Liepājas Olimpisko centru, kurā iepazīsies ar centra uzlabojumiem un klātienē vēros Olimpiādes peldēšanas sacensības. Paredzēta tikšanās arī ar Latvijas Olimpiskās komitejas vadību.

Plkst. 18:40 Ministru prezidents V. Dombrovskis viesosies augsto tehnoloģiju metālapstrādes uzņēmumā SIA „Metālmeistars”, kas 2011. un 2010. gadā lielāko daļu saražotās produkcijas eksportējis uz ES dalībvalstīm. Uzņēmums ir arī labs piemērs ES fondu finansējuma apguvē privātā sektorā, kā arī ražojis slidas skeletonistu brāļu Dukuru kamaniņām.

Savukārt piektdienas vakarā plkst. 19:20 apmeklējot Liepājas bērnu un jaunatnes centra struktūrvienību „Laumiņa”, plānots pārrunāt jautājumu par interešu izglītības nozīmi un tās vietu izglītības kopējā sistēmā. Centrs ir bagāts ar dažādām programmām, kopskaitā 32. Dienā ap 100 – 150 bērni un jaunieši tiekas deju, mākslas, mūzikas, teātra un tehniskās jaunrades pulciņos. Centra ēkai pirms aptuveni gada ar ES struktūrfondu un pilsētas pašvaldības atbalstu pabeigts energoefektivitātes projekts. Bet ar ASV Aizsardzības ministrijas atbalstu izremontētas centra koplietošanas telpas (ieeja, gaiteņi, labierīcības u.c. telpas).

Turpceļā Ministru prezidents V. Dombrovskis apmeklēs arī Cīravu Aizputes novadā un zemnieku saimniecībā „Gasis” tiksies ar vietējiem zemniekiem, lai pārrunātu valdības un zemnieku kopīgo darbu pie Latvijas interešu aizstāvēšanas ES tiešo maksājumu jautājumā. Mērķis ir panākt Latvijas un pārējo Baltijas valstu lauksaimniekiem tiešos maksājumus vismaz 80% apmērā no ES vidējā līmeņa.

Mediju iespējas: TV un foto iespēja, kad premjers apmeklēs Olimpisko centru, Liepājas bērnu un jaunatnes centru un uzņēmumu „Metālmeistars”, kā arī Olimpiādes laikā.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865, 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Ilze Eida
Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece
Tālr.: 67082902, 26533905
[email protected]

 

Dalies ar ziņu