Skip to main content

Premjers pārrunā ekonomiskās sadarbības attīstību ar ĶKP Starptautiskā departamenta vadītāju

Ceturtdien, 10. martā Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Ķīnas Komunistiskās partijas (ĶKP) Starptautiskā departamenta vadītāju, ministru Vanu Dzjažuju (Wang Jiarui) viņa vizītes Latvijā ietvaros.

Tikšanās laika puses bija vienisprātis, ka Latvijas un Ķīnas Tautas Republikas dialogs un divpusējā sadarbība attīstās veiksmīgi, un pauda cerību, ka tas veidos pamatu ciešākai sadarbībai ekonomikas jomā. V. Dombrovskis izteica pateicību par Ķīnas puses ieguldījumu Latvijas Valsts prezidenta V. Zatlera vizītes organizēšanā 2010. gada rudenī, kā arī par iespēju apmeklēt Ķīnu EXPO izstādes laikā. Vans Dzjažuju apsveica V. Dombrovski ar premjerministra amata saglabāšanu pēc parlamenta vēlēšanām.

V. Dombrovskis un Vans Dzjažuju pārrunāja attīstības tendences abu valstu ekonomikā, kā arī situāciju Eiropas un globālajā ekonomikā. Runājot par iespējamiem sadarbības projektiem starp Latviju un Ķīnu, kā perspektīvākās nozares tika minētas infrastruktūras projekti, farmācija, transports un loģistika, kā arī citas jomas. Tāpat puses uzsvēra nepieciešamību veicināt savstarpējo tirdzniecību un tūrismu.

Kā jau ziņots, šī ir atbildes vizīte pēc Latvijas Ministru prezidenta tikšanās ar Vanu Dzjažuju Pekinā 2010. gada maijā, kad V. Dombrovskis vizītē apmeklēja Ķīnas Tautas Republiku. Ceturtdien Vans Dzjažuju tikās ar Latvijas amatpersonām un politisko partiju pārstāvjiem, bet piektdien, 11. martā paredzēta vizīte Ventspilī.

Foto no tikšanās
 

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. 67082919
[email protected] 

 

Dalies ar ziņu