Skip to main content

Premjers Satversmes tiesas konferencē uzsver tiesiskuma principu

Ceturtdien, 29. septembrī, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis Satversmes tiesas organizētajā starptautiskā konstitucionālo tiesību konferencē uzsvēra, ka 11. Saeimas vēlēšanu rezultāti nepieļauj nekādus kompromisus par likumdevēja principialitāti, nostiprinot tiesiskumu. „Tiesu varas loma ir izšķirīga – tas kā tiesu praksē tiek realizēta likuma vara un īstenota tiesu varas neatkarība no ārējas ietekmes, rada sabiedrībā pārliecību par tiesiskuma principa ievērošanu”, akcentēja premjers.

Ministru prezidents vērsa klātesošo uzmanību, ka Satversmes tiesas 15. gadadienai veltītā konference notiek Latvijai zīmīgā laikā – pēc 11. Saeimas vēlēšanām, kuru rezultāti radījuši pamatu jaunas politiskās kultūras iedibināšanai Latvijā. Šajā vērtību sistēmā tiesiskuma principam ir izšķirīga loma, uzsvēra V.Dombrovskis, turpinot, ka tiesiskuma princips ir nostiprināts Latvijas Republikas normatīvajos aktos, taču lielā daļā sabiedrības joprojām nav pārliecības, ka praksē valsts institūcijas un tiesas konsekventi ievēro tiesiskuma principu.

Lai vairotu sabiedrības uzticību, vispirms nepieciešama konstruktīva sadarbība kopīga mērķa vārdā starp visiem trīs varas atzariem – likumdevēja varu, izpildvaru un tiesu varu, pauda premjers.

Ministru prezidenta runa.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865/26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu