Skip to main content

Kariņš: EK jānāk ar skaidrāku redzējumu kā novērst eirozonas problēmas

Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā, debatējot par Eiropas Savienības ekonomikas pārvaldības jauno regulējumu, deputāts Krišjānis Kariņš (Vienotība, ETP) aicināja Eiropas Komisiju (EK) nākt klajā ar skaidrāku redzējumu, kā tā plāno novērst eirozonas finanšu un uzticības krīzi.

Uzrunājot parlamentu, Kariņš norādīja, ka Eiropa šodien piedzīvo stipru finanšu un uzticības krīzi: „Tirgi neuzticas mūsu dalībvalstīm, jo netic, ka tās spēs atdot naudu, kas tām jau ir aizdota.”

„Jaunais ekonomikas pārvaldības regulējums ir nozīmīgs solis, lai mēs kopīgiem spēkiem varētu atgūt finanšu tirgus uzticību. Taču šī likumdošana atrisinās mūsu nākotnes problēmas. Mums paliek liels darbs, kas darāms vēl šodien. Eiropas Komisijai ir laiks nākt klajā ar konkrētiem priekšlikumiem, kā tā plāno novērst ne tikai rītdienas, bet arī šodienas problēmas,” uzrunājot kolēģus uzsvēra Kariņš.

Kā zināms, EP atbalstīja jauno ES ekonomikas pārvaldības regulējumu, kas sastāv no sešiem atsevišķiem ziņojumiem, tostarp arī ziņojuma par prasībām dalībvalstu budžetiem, kura viens no galvenajiem sagatavotājiem jeb līdzziņotājs ir arī Kariņš.

Ekonomikas pārvaldības pakotne ir iecerēta kā līdzeklis, lai izvairītos no turpmākām krīzēm. Lai to nodrošinātu ir nepieciešams veidot atbildīgu dalībvalstu budžetu politiku, kas būtu virzīta uz sabalansētu budžetu un tikai ārkārtējos gadījumos būtu pieļaujam deficīts, kas sasniedz 3% no IKP.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja:
Ieva Zīberga
Eiropas Parlamenta deputāta
Krišjāņa Kariņa padomniece preses jautājumos
Tālr.: +371 29484828
epasts: [email protected]
www.karins.lv

 

Dalies ar ziņu