Skip to main content

Premjers uzdod FM uzsākt darbu cenu stabilitātes nodrošināšanai

Lai nodrošinātu savlaicīgu cenu stabilitātes plānošanu, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis šonedēļ uzdevis Finanšu ministrijai līdz 13. jūnijam izveidot speciālistu darba grupu, kuras uzdevums būs izvērtēt priekšlikumus inflācijas samazināšanai.

V. Dombrovskis jau vairākkārt ir norādījis, ka inflācijas ierobežošana būs viens no svarīgākajiem izaicinājumiem, Latvijai pārvarot finanšu krīzes sekas, un ar pieaugošām inflācijas tendencēm pašlaik saskaras visas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Vienošanās par nepieciešamību uzsākt darbu pie cenu stabilitātes nodrošināšanas, saņemot atbalstu no uzņēmēju, darba devēju un arodbiedrību apvienībām, tika panākta 27. maijā notikušajā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē.

Darba grupai līdz 1. augustam uzdots izvērtēt 2007. gadā valdībā apstiprinātajā informatīvajā ziņojumā „Ziņojums par patēriņa cenu inflācijas attīstības un samazināšanas priekšlikumiem” un citos dokumentos noteikto pasākumu inflācijas samazināšanas jomā efektivitāti un lietderību. Tāpat darba grupas uzdevums būs nodrošināt, lai visi cenu stabilitātes veicināšanas pasākumi tiek savstarpēji saskaņoti.

Inflācijas ierobežošanas pasākumu mērķis ir pasargāt iedzīvotājus no strauja preču un pakalpojumu cenu pieauguma un pirktspējas samazināšanās. Valdība ir apņēmusies jau 2012. gadā nodrošināt inflācijas rādītāju atbilstību Māstrihtas kritērijiem, kas 2014. gadā Latvijai ļaus pievienoties eirozonai.

Premjers aicinājis darba grupā iesaistīt arī Latvijas banku, Ekonomikas, Satiksmes un Labklājības ministrijas, kā arī Latvijas darba devēju konfederāciju, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameru, Latvijas brīvo arodbiedrību savienību, Latvijas pašvaldību savienību, kā arī citus ekspertus.

Informāciju sagatavoja:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr. 26556965
[email protected]

Dalies ar ziņu