Skip to main content

Ministru prezidents saņems ekonomista Frīdriha Hajeka fonda balvu

Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ir piešķirta slavenā ekonomista Frīdriha Augusta fon Hajeka fonda (Friedrich August von Hayek Stiftung) balva par nozīmīgu ieguldījumu Latvijas finanšu un ekonomiskās stabilitātes atjaunošanā.

Fonda pilnvaroto valdes priekšsēdētāja, bijušā Vācijas prezidenta Romāna Hercoga (Roman Herzog) un izpilddirektora Lūdera Gerkena (Lüder Gerken) vēstulē V. Dombrovskim uzsvērts: „Latviju smagi satricināja finanšu krīze, taču, pateicoties Jūsu apņēmīgi ieviestajām darba tirgus reformām, Latvija tika izglābta no bankrota. Jūsu pārvēlēšana apliecina, ka esat spējīgs izskaidrot sabiedrībai nepieciešamību pēc ilgtermiņa fiskālās disciplīnas.”

V. Dombrovskim balvu pasniegs svinīgā ceremonijā Freiburgā, kas notiks šī gada otrajā pusē. Šī ir pirmā reize, kad Hajeka fonda balva tiks pasniegta Baltijas valstu pārstāvim. Starptautisko balvu fonds pasniedz reizi divos gados. Iepriekšējo laureātu vidū ir Mārgareta Tečere (Margaret Thatcher), bijusī Lielbritānijas premjerministre, Vāclavs Klauss (Václav Klaus), Čehijas prezidents un Lešeks Balcerovičs (Leszek Balcerowicz), bijušais Polijas Nacionālās bankas prezidents.

F. Hajeks (1899. g – 1992. g) ir viens no 20. gadsimta nozīmīgākajiem ekonomistiem un sociālajiem filozofiem, kurš atbalstījis indivīda brīvību un tirgus ekonomiku. Pētniecisko darbu F. Hajeks veicis Londonas Ekonomikas skolā (London School of Economics), Čikāgas universitātē (University of Chicago), kā arī Freiburgas universitātē (University of Freiburg).

Frīdriha Augusta fon Hajeka fonds ir bezpeļņas organizācija, kas izveidota 1999. gadā par godu ekonomista 100 gadu jubilejai, un tas darbojas Vācijā, Freiburgā.

Ar Frīdriha Augusta fon Hajeka fondu var sazināties sekojoši: e-pasts [email protected]; tālruņa nr. +49 761 705 87 10; adrese: Postfach 71, D-79007, Freiburg. Papildu informācija: www.hayek-stiftung.de
 

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr. 6-7082919
[email protected]

Dalies ar ziņu