Skip to main content

Premjeru „ēnos” pieci skolēni no Daugavpils, Madonas, Lejasciema, Priekuļiem un Rīgas

Līdzīgi kā citus gadus arī šoreiz Ministru prezidents Valdis Dombrovskis piedalīsies Ēnu dienā, sniedzot iespēju skolēniem iepazīties ar premjera pienākumiem un darba kārtību. Premjeru šogad „ēnos” pieci skolēni no Daugavpils, Madonas, Lejasciema Priekuļiem un Rīgas. Skolēnus atlasīja sīvā konkurencē starp vairākiem desmitiem jauniešiem.

Intersi „ēnot” Ministru prezidentu lielākoties vija izrādījuši vidusskolēni un vecāko pamatskolas klašu audzēkņi. Jaunieši, kuri izturēja konkursu „ēnot” premjeru Valdi Dombrovski, ir Jūlija Candere no Daugavpils Krievu vidusskolas 12. klases, Kintija Teilāne no Priekuļu pamatskolas 9. klases, Oskars Niks Mālnieks no Madonas Valsts ģimnāzijas 11.klases, Renārs Galvans no Lejasciema vidusskolas 10. klases un Marina Zarubina no Rīgas 74. vidusskolas 11. klases.

V. Dombrovska darbadiena sāksies plkst. 7:50, kad premjers sniegs interviju tiešraidē LNT raidījumam „900 sekundes”, bet pēc tam plkst. 8:45 Valdi Dombrovski intervēs starptautiskās ziņu aģentūras Thomson Reuters žurnālists. Plkst. 13:30 premjers tiksies ar Ķīnas vēstnieku Hu Ješuņs (Hu Yeshun), bet plkst. 15:45 valdības vadītājs tiešraidē sniegs interviju Radio 101. Dienas noslēgumā Ministru prezidents tiksies ar Polijas ārlietu ministru Radoslavu Sikorski.

Šis ir jau desmitais gads pēc kārtas, kad Valdis Dombrovskis iesaistās Ēnu dienas aktivitātēs. 2012. gadā premjeru ēnoja septiņi skolēni.

Pieteikumā „ēnot” premjeru kāds skolēns raksta: „Ministru prezidentam savā ziņā jābūt „supercilvēkam” – ar lieliskām līdera dotībām, plašām un padziļinātām zināšanām, un vēl daudz svarīgām īpašībām. Valdis Dombrovskis ir cilvēks, kurš ir mūs vadījis cauri krīzes labirintiem, un tieši viņa vadītās valdības lēmumi izšķirs Latvijas nākotni”. Savukārt citi skolēni motivācijas vēstulēs uzsvēra savas aktivitātes skolēnu pašpārvaldēs, un viņu vēlmi iegūt pieredzi, kā labāk veidot komandu, kas aktīvi un produktīvi veic darbu.

Valsts kancelejā (VK) 6 jauniešiem būs iespēja „ēnot” direktori Elitu Dreimani un Komunikācijas departamenta vadītāju Laini Kučinsku.

Skolēniem, kas „ēnos ministrus, Ministru prezidentu un VK amatpersonas, Valsts kanceleja piedāvā īpašu programmu valdības namā – ekskursiju pa Ministru kabinetu, lekcijas par prakses iespējām un sabiedrības līdzdalību, kā arī fotografēšanos kopā ar Ministru prezidentu.

Papildus informācija:
Mārtiņš Panke
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: +371 67082865, +371 26556965
[email protected]

Informāciju sagatavoja:
Laine Kučinska
Komunikācijas departamenta vadītāja
Tālr.: 67082905
[email protected]

Dalies ar ziņu