Skip to main content

PS: Ir bezatbildīgi aizņemties vēl Ls 30 milj. jaunu pārvadu būvniecībai

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) Rīgas Domes (RD) frakcija kategoriski iebilst pret RD valdošās koalīcijas plāniem uz rīdzinieku pleciem uzlikt vēl 30 miljonu latu kredītu jaunu projektu sākšanai, nepabeidzot jau iesāktos vērienīgos projektus.

PS uzskata, ka Ušakova – Šlesera vadītā Rīgas Dome saimnieciskajos jautājumos pieņem nepamatotus, izšķērdīgus un brīžiem pat dīvainus lēmumus, kas liek domāt, ka RD vadība apzināti neturpina iesāktos projektus, bet uzsāk sev vēlamu jaunu projektu īstenošanu

RD lēmums par aizņēmumu paredz šogad 18,6 miljonus, bet nākamgad 13,3 miljonus latu Austrumu maģistrāles ietvaros tērēt Viestura prospekta un Meža prospekta satiksmes pārvada būvniecībai. PS uzskata, ka šī pārvada būvniecības uzsākšana tāpat kā Ziemeļu šķērsojuma būvniecība šobrīd nav vitāla nepieciešamība, ņemot vērā, ka Rīgā ir jau uzsākti un naudas trūkuma dēļ apstādināti citi, daudzus miljonus vērti projekti.

Kā zināms, Dienvidu tilta trešās kārtas būvdarbiem šogad nepieciešami aptuveni desmit miljoni latu, bet pašvaldība šim nolūkam savā investīciju programmā šogad ir paredzējusi 2,7 miljonus. Rīgas mērs Nils Ušakovs publiski ir paudis, ka neredz iespējas Dienvidu tilta trešās kārtas būvniecības turpināšanai Pārdaugavā finanšu trūkuma dēļ. Turklāt Domes vadība negrasās izvērtēt būvniecības laikā pieļautos finanšu pārkāpumus ar nolūku piedzīt izšķērdēto naudu no vainīgajām amatpersonām.

Par spīti tam, ka naudas trūkst Dienvidu tiltam un vairākus gadus Dienvidu tilta apkārtnes iedzīvotājiem būs jādzīvo praktiski milzīgā būvlaukumā, finansējums ir atrasts Austrumu maģistrāles būvniecībai un tālākai projektēšanai. Jāatgādina, ka Austrumu maģistrāle savienos Dienvidu tiltu ar Viestura prospektu. Rīgā ir uzsākts būvēt Austrumu maģistrāles posms no Gaujas ielas līdz Meža prospektam – tas ir 1,8 km garš ielas posms ar 4 joslu brauktuvi, kas atradīsies starp Meža kapiem un Mežaparku.

Finansējums Austrumu maģistrālei šogad paredzēts 2 177 507 latu apjomā un tiks ņemts no jau pieminētās investīciju programmas. Turklāt ar Domes lēmumu šogad ir apstiprināts aizņēmums Viestura prospekta un Meža prospekta satiksmes pārvada būvniecībai līdz pat 18 617 802 latiem.

Tajā pašā laikā, par spīti tam, ka maijā Rīgas budžeta deficīts tika palielināts par 12,5 miljoniem latu un šogad sasniegs 32,4 miljonus, nauda Rīgas budžetā neatradās ne tikai Dienvidu tiltam, bet arī investīcijām tehnoloģiski-industriālajiem parkiem un Latvijas Tehnoloģiskajam centram uzņēmējdarbības konkurētspējas veicināšanai un jaunu darba vietu radīšanai.

Protams, ka palielinātā budžeta deficīta apstākļos finansējuma nav arī Asins donoru centram transporta izmaksu kompensācijām katram donoram tikai viena lata apjomā, naudas nav vecāku un bērnu apmācībām drošības jautājumos uz ceļiem, ūdeņiem un ugunsdrošības jautājumos vasaras brīvlaikā.

Naudas Rīgas budžetā pietiek projektam „Live Riga” un pilsētas atpazīstamības programmai, bet acīmredzot nepietiek Rīgas centra parku soliņu un celiņu salabošanai un sakopšanai.

Faktu uzskaitījumu varētu turpināt.

Tādēļ PS RD frakcija uzskata, ka Rīgas Domes vadība apzināti vai arī pilnīgas nekompetences dēļ nespēj vadīt Latvijas galvaspilsētas pašvaldību un konkursā par dīvaināko saimniekošanu Latvijā uzvarētājs būtu Ušakovs un Šlesers.

Dalies ar ziņu