Skip to main content

JL rosina Rugātes izteikumus vērtēt Saeimas Ētikas komisijā

Partijas Jaunais laiks Saeimas frakcijas deputāts Ainars Latkovskis rosina Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā izvērtēt Saeimas deputātes Antas Rugātes (TP) izteikumus 19.maija Latvijas televīzijas raidījumā „Kas notiek Latvijā?”, kurā deputāte publiski izplatīja nepatiesu informāciju par savu un TP frakcijas balsojumu jautājumā par valsts iestāžu darbinieku algu publiskošanu.

13.maijā Saeimā tika veikti grozījumi Valsts pārvaldes iekārtas likumā, saskaņā ar kuriem valsts iestāžu amatpersonām izmaksātais atalgojums katru mēnesi publicējams iestādes mājaslapā internetā. Grozījumi Saeimā tika pieņemti ar 52 deputātu balsīm. Saskaņā ar Saeimas sēdes stenogrammu TP frakcijas deputāti, tostarp, arī Rugāte, balsojusi pret šo priekšlikumu.

Savukārt, 19. maija raidījumā „Kas notiek Latvijā?” deputāte nekautrējās publiski apgalvot pretējo. Kad iekšlietu ministre Linda Mūrniece raidījumā atgādināja, ka tieši TP bijusi pret Valsts pārvaldes iekārtas likuma grozījumiem, saskaņā ar kuriem valsts iestāžu darbinieku algām jābūt publiski pieejamām, TP deputāte apgalvoja, ka „tā nav taisnība”. Jautāta, vai deputāte šo balsojumu atceras un atzīst, ka balsojusi pret, Rugāte atbildēja, ka „manā galvā nav stenogrammas” un „nebūs tā, kā jūs sakāt”.

„Šāda Saeimas deputāta rīcība ir ļoti nopietni jāizvērtē, jo deputāta darbā meliem nav vietas. Mēs nedrīkstam aizmirst, ka esam tautas ievēlēti un tautas priekšā atbildīgi gan par saviem vārdiem, gan darbiem. Deputātiem jāspēj pamatot ikviens savs lēmums, ikviens balsojums,” uzsver Latkovskis.

Jājautā arī, vai Rugātes kundze sabiedrībai melojusi apzināti, vai varbūt tiešām nemaz nav zinājusi, par ko balso, bez iedziļināšanās un ierunām balsojot tā, kā diktē TP vadība, norāda Latkovskis.

 

 

Dalies ar ziņu