Skip to main content

PS: koalīcijai jāapliecina vienotība būtiskos jautājumos

Partijas „Pilsoniskā savienība” (PS) valdes sēdē šodien vērtēja Saeimas balsojumu par Tiesībsargu, kad VIENOTĪBAS koalīcijas partneris ZZS atbalstīja opozīcijas izvirzīto kandidātu. PS uzskata, ka tā ir bezatbildīga rīcība, kas mazina savstarpējo uzticēšanos koalīcijas partneru vidū, kā ari mazina sabiedrības uzticēšanos valdību veidojošajiem politiskajiem spēkiem.

Lai nodrošinātu valdības stabilitāti, nepieciešams, lai valstij būtiskos jautājumos, tajā skaitā balsojumā par Valsts prezidentu, abas valdību veidojošās partiju apvienības jau savlaicīgi vienotos par kopīgu kandidātu. Pretējā gadījumā pašreizējā koalīcija liek šaubīties par spēju mērķtiecīgi pieņemt valstij un tautai nozīmīgus tautsaimnieciskus un politiskus lēmumus, kuri nepieciešami valsts izaugsmei.

PS aicina VIENOTĪBU kopīgi ar partneriem – Zaļo un Zemnieku savienību – apliecināt spēju saskaņoti strādāt valsts interesēs un vienoties par vienu Valsts prezidenta kandidatūru.

PS valde arī uzskata, ka ir nepieciešams papildināt koalīcijas līgumu un precizēt partnerības nosacījumus, lai turpmāk nodrošinātu koalīcijas spēku sekmīgu sadarbību, tajā skaitā izvirzot Valsts prezidenta kandidatūru.


Informāciju sagatavoja:
Dace Balode,
PS preses sekretāre
Tālr.: 29289491
[email protected]

Dalies ar ziņu