Skip to main content

Publisko izdevumu un revīzijas komisiju turpmāk vadīs Viktorija Baire

Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti otrdien, 26.septembrī, par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Viktoriju Bairi.

Par komisijas sekretāru deputāti šodien ievēlēja Andreju Ceļapīteru. Plānots, ka par priekšsēdētājas biedru deputāti lems nākamnedēļ, informē V. Baire.

Komisijas vadība ievēlēta, jo līdzšinējais komisijas priekšsēdētājs Rihards Kozlovskis nolicis deputāta mandātu uz laiku, kamēr valdībā pilda iekšlietu ministra pienākumus.

Publisko izdevumu un revīzijas komisija strādā ar Valsts kontroles ziņojumu izskatīšanu un konstatēto trūkumu novēršanas uzraudzību. Valsts kontroles auditētajām ministrijām un iestādēm ir pienākums komisijai sniegt informāciju par konstatēto trūkumu novēršanas gaitu.

Ja institūcijas nav pilnībā novērsušas pārkāpumus, komisija noskaidro iemeslus, uzklausa argumentus un, izvērtējot situāciju, nosaka papildu termiņus trūkumu novēršanai. Komisija pārbauda Saeimas grāmatvedību, izdevumu lietderību un likumību, kā arī parlamenta gada pārskatus.

Informāciju sagatavoja, foto:
Latvijas Republikas Saeima

Dalies ar ziņu