Skip to main content

Pulks: parāds nav brālis – Rīgas budžetā jau gadiem ir deficīts

“Parāds nav brālis”  – tā, šodien preses brīfingā Rīgas pašvaldības 2013. gada budžetu komentēja partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

Jebkuru pilsētas budžetu varam salīdzināt ar ģimenes budžetu – ģimene aprēķina savus ienākumus, tad samaksā „obligātos maksājumus”, tad skatās cik paliek pāri (vai vispār) un pieņem lēmumu kādiem mērķiem atlikušo naudu tērēs – aizvedīs bērnu uz kādu sporta nodarbību, aizies uz koncertu vai paturēs naudu neparedzētiem gadījumiem, skaidro deputāts O. Pulks.

Protams, vienmēr ir izņēmumi. Rīgas domes priekšsēdētājs rīkojas ar budžetu kā puišelis, kurš domā, ka par katru viņa kaprīzi samaksās kāds cits, šajā gadījumā rīdzinieki.

Rīgas pilsētas budžets arī 2013. gadā tiek plānots ar deficītu vairāk kā 35 miljonu latu apmērā jeb 7% no kopējā pašvaldības budžeta.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs 2009. gadā saņēma lielu „Rīgas naudas maisu”, kurā iepriekšējos gados bija iekrāti vairāk kā 90 miljoni latu, bet „Saskaņas centrs” politikas rezultātā, nākamais sasaukums mantojumā saņems „cauru maisu”, kura salāpīšanai būs nepieciešami lieli finanšu līdzekļi, norāda RD Vienotība frakcijas vadītājs Olafs Pulks.

RD Vienotība frakcijas deputāti Rīgas pilsētas 2013. gada budžetā iesnieguši vairākus priekšlikumus gan paredzot samazināt atsevišķas izdevumu pozīcijas vairāk kā 3,7 miljonu latu apmērā, gan novirzot budžeta līdzekļus citiem – nozīmīgākiem mērķiem, piemēram, bērnu un jauniešu sporta aktivitāšu nodrošināšanai, arodskolēnu bezmaksas braukšanai Rīgas sabiedriskajā transportā, komunistiskā terora upuru piemiņas memoriāla Torņakalnā pabeigšanai, bērnu vasaras nometnēm, bērnudārzu auklīšu algu palielinājumam un citiem.

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
partijas „Vienotība” Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652, 67105864
E-pasts: [email protected]

Dalies ar ziņu