Skip to main content

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti neatbalsta propagandas avīzes izdošanu

RD frakciju bloka „Vienotība” deputāti kategoriski iebildīs RP SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) meitasuzņēmuma dibināšanai, kas nodarbotos ar informatīvās avīzes izdošanu, ja šādu uzņēmumu RD vadība tomēr izlemtu dibināt.

Jautājums vai šāda ikmēneša laikraksta izdošana patiešām ir efektīvākais iedzīvotāju informēšanas veids, neizpratnē ir Vienotības deputāti domē.

Ja ir bažas par operatīvas informācijas apriti apsaimniekotāja un klientu vidū, tad daudz saprātīgāks un arī ekonomiskāks risinājums būtu savas mājas lapas izveide, kur informāciju iespējams ievietot un mainīt kaut vairākas reizes dienā. Tā ir informatīva nolaidība, ka „Rīgas namu pārvaldniekam” tādas mājas lapas vēl nav.

Avīzes pirmajā numurā RD priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) klāstīja par domē paveikto bērnudārzu rindu mazināšanā, kas gan īsti nav definējams kā „informācija par aktuālajiem jautājumiem namu apsaimniekošanas jomā” un satura neatbilstība norādītajiem mērķiem var tikt uzskatīta kā propaganda vai rupors pirms vēlēšanām.

RNP savā vēstulē opozīcijas deputātiem skaidro, ka avīzes izdošana nodrošinās iedzīvotājiem iespēju „pieņemt sev izdevīgākus lēmumus par ēkas apsaimniekošanu”, tomēr kā gan – vai ar avīzi rokās būs jāierodas RD, lai panāktu „sev izdevīgāku lēmumu pieņemšanu”, neizpratnē ir opozīcijas deputāti.

Tomēr, zinot, ka pirmā numura izdošana „Rīgas namu pārvaldniekam” izmaksāja 3651,46 LVL, rodas loģisks jautājums, vai finansējumu nebūtu iespējams izmantot rīdziniekiem noderīgāk, piemēram, ieliekot ēkām jaunas ārdurvis, trepju telpās logus vai nomainot santehnikas komunikācijas.

Jau aprīļa mēnesī izsludinātajā cenu aptaujā tika pataujāti divi uzņēmumi, kuru piedāvātā cena atšķīrās tikai par 80 latiem, un kā izdevīgākais piedāvājums tika atzīts SIA „Poligrāfijas grupa Fenster”, kuras vadītājs ir RD deputāts Andrejs Kozlovs (SC).

Cenu aptaujā un sagatavotajā līgumā laikraksta „Rīgas avīze” apjoms noteikts 16 lpp, bet cena Ls 2993 bez PVN piedāvāta par 8 lappušu biezu izdevumu.

Plānotais līguma noslēgšanas termiņš ir viens gads un tas nozīmē, ka šogad ar meitas uzņēmuma dibināšanu var pagaidīt, informē opozīcijas deputāti.

Tiesa gan, ka ņemoties pa vietējo pīļu dīķi, bieži aizmirstam, ka Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts un šādu propagandas avīžu izdošana un finansēšana no pašvaldības uzņēmuma līdzekļiem ir pretrunā ar ES valdošo preses brīvības izpratni. Tieši „angažēto” mediju apjoma pieaugums ir iemesls kādēļ Latvija preses brīvības indeksa reitingā, kuru veic starptautiskā organizācija „Reporters without borders”  2010. gadā ir nokritusies no 13 uz 30 vietu salīdzinot ar 2009. gadu.

Papildus informācija:
Olafs Pulks, tel.nr. 25450254

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa – Šutko
Partijas Jaunais laiks
Rīgas domes deputātu frakcijas referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu