Skip to main content

Aprit 90 gadu kopš Latvijas un Ungārijas diplomātisko attiecību nodibināšanas

20. jūlijā aprit deviņdesmit gadu, kopš Ungārija atzina Latvijas neatkarību un tika nodibinātas abu valstu diplomātiskās attiecības. Atzīmējot šo notikumu, ārlietu ministru Ģirtu Valdi Kristovski apsveikuma vēstulē apsveicis Ungārijas ārlietu ministrs Jānošs Martoņī (János Martonyi).

Ungārijas ārlietu ministrs Jānošs Martoņī (János Martonyi) savā apsveikuma vēstulē norāda, ka 1921. gada 20. jūlijā toreizējais Ungārijas Karalistes ārlietu ministrs grāfs Miklošs Bānfijs (Miklós Bánffy) vēstulē pirmajam Latvijas Republikas ārlietu ministram Zigfrīdam Annai Meierovicam pavēstīja, ka Ungārijas valdība atzīst neatkarīgo Latvijas valsti. Atzīmējot abu valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas 90.gadadienu, J.Martoņī novēlējis Latvijas tautai mieru, labklājību un panākumus, kā arī paudis cerību, ka Latvijas un Ungārijas ciešās un draudzīgās attiecības turpinās attīstīties arī nākotnē.

2011. gads abu valstu attiecībās ir zīmīgs arī tādēļ, ka 2. septembrī apritēs 20 gadu kopš Latvija un Ungārija atjaunoja diplomātiskās attiecības 1991.gadā. Abiem svarīgajiem notikumiem par godu 20. jūlijā Latvijas Universitātes Akadēmiskajā bibliotēkā tiks atklāta izstāde „Ungārija – Latvija: kultūrvēsturiskie sakari”, ko organizē Ungārijas vēstniecība Rīgā sadarbībā ar Latvijas Universitātes Akadēmisko bibliotēku un Ārlietu ministriju.

Latvijas un Ungārijas sadarbība ir daudzpusīga un aktīva gan divpusēji, gan ES un NATO ietvaros. Abpusēji ieinteresēts dialogs izveidojies kultūras, izglītības, pašvaldību sadarbības, aizsardzības un lauksaimniecības jomās. Abu valstu ekonomiskajai sadarbībai ir augsts potenciāls.

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

 

 

Dalies ar ziņu