Skip to main content

Štokenbergs rosina stiprināt ES konkurētspēju globālajā tirgū

Šī gada 18. un 19. jūlijā, Polijā, tieslietu ministrs un iekšlietu ministra p.i. Aigars Štokenbergs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Tieslietu un iekšlietu ministru padomes sēdē.

Tieslietu ministri diskutēja, kā uzlabot ES līgumtiesības, veicinot pārrobežu konkurētspēju Eiropas vienotajā tirgū un radot uzņēmējiem un patērētājiem labvēlīgu uzņēmējdarbības vidi.

Tieslietu ministrs A. Štokenbergs sanāksmē uzsvēra, ka ir jādomā par ES konkurētspējas stiprināšanu globālajā tirgū. Kā būtisku priekšnoteikumu tieslietu ministrs minēja e-pakalpojumu attīstīšanas nepieciešamību, ņemot vērā straujo informācijas tehnoloģiju attīstību.

Tāpat tieslietu ministri diskutēja par cietušo tiesību aizsardzību kriminālprocesa ietvaros. Jautājums ES ir īpaši būtisks, jo katru gadu pieaug personu migrācija un līdz ar to ir nepieciešams nodrošināt atbilstošu cietušo tiesību aizsardzību visās dalībvalstīs vienlīdzīgā līmenī. Debatēs ministri pievērsās arī jautājumam par ambiciozu plānu (tiesību instrumentu projektu) savienojamību ar pašreizējo ekonomisko situāciju, jo izvirzīto mērķu sasniegšana var būt apgrūtināta, ņemot vērā ierobežotos dalībvalstu finanšu resursus.

Sēdē A. Štokenbergs un Igaunijas tieslietu ministrs Kristens Michals (Kristen Michal) pauda atbalstu Lietuvas kolēģim Regimijusam Šimašius (Remigijus Šimašius) un Lietuvas pozīcijai par Austrijas varas iestāžu rīcību, atbrīvojot 1991. gada 13. janvāra Viļņas notikumos apsūdzēto Mihailu Golovatovu.

A. Štokenbergs atgādināja arī par Medininku slaktiņu, kura laikā gāja bojā vairāki kaimiņvalsts muitnieki un robežsargi, kā arī par traģiskajiem 1991.gada janvāra notikumiem Latvijā. Latvijas un Igaunijas tieslietu ministri Austrijas kolēģim lūdza skaidrot Austrijas varas iestāžu lēmuma juridiskos aspektus.

Informāciju sagatavoja:
Inga Saleniece
tieslietu ministra preses sekretāre
Tālr.: 26564629
[email protected]

Līga Brice
Tieslietu ministrijas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
[email protected]
Tālr.: 67036739, 26485232

 

 

Dalies ar ziņu