Skip to main content

Premjers aicina veicināt sadarbību starp augstskolām un Teksasas uzņēmējus investēt Latvijā

Turpinot vizīti Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tikās ar Teksasas universitātes pārstāvjiem. Tikšanās laikā premjers norādīja, ka Latvijas universitātēm no ASV kolēģiem jāpārņem labā prakse zināšanu un tehnoloģiju pārnesei no augstskolām uz biznesu, veidojot ciešāku un konstruktīvāku sadarbību starp pētniecības institūcijām un uzņēmējiem. ASV universitātēm šajā jomā ir labāka pieredze un panākumi nekā Eiropas augstākās izglītības iestādēm. Teksasas universitāte ir viena no lielākajām ASV, tajā studē 51 000 studentu.

Tikšanās laikā piedalījās arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis, kurš Teksasas universitātes vadību iepazīstināja ar RTU darbību un vienojās ar Teksasas universitāti veidot ciešāku sadarbību starp abām augstskolām, tajā skaitā, lai īstenotu mācībspēku un studentu apmaiņas programmu.

Teksasas universitātes pārstāvji tikšanās laikā atzina, ka, abām universitātēm ir daudz kopīga alternatīvo enerģiju izpētes jomā, ASV kolēģiem ir liela pieredze saistībā ar slānekļa gāzi, kā arī iespējas kopējai sadarbībai arī atomenerģijas pētniecības jomā.

Ministru prezidents tikās arī ar Teksasas gubernatoru Riku Periju (Rick Perry) un pārrunāja abu valstu sadarbību militārajā jomā un aizsardzībā. Sarunas laikā tika apspriesta Teksasas štata pieredze saistībā ar slānekļa gāzes ieguvi. Štata teritorijā ir vairākas gāzes ieguves vietas un V. Dombrovskis atklāja, ka Latvija ir ieinteresēta piesaistīt ASV ekspertus, lai izvērtētu slānekļa gāzes ieguves Latvijā potenciālu un ekonomiskos aspektus.

Ministru prezidents, piedaloties Teksasas uzņēmējiem veltītā biznesa seminārā, uzsvēra priekšrocības investīcijām Latvijā, piemēram, attīstītu loģistikas infrastruktūru, vienu no konkurētspējīgākajām nodokļu sistēmām Eiropas Savienības (ES) valstu vidū un izdevīgo ģeogrāfisko novietojumu, kas paver plašas eksporta iespējas uz ES un NVS.

Biznesa seminārā piedalījās arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras un ASV Tirdzniecības palātas Latvijā pārstāvji, kuri aicināja ASV uzņēmumus nopietni izvērtēt iespēju uzsākt vai paplašināt savu sadarbību ar Latvijas uzņēmumiem, turklāt savus piedāvājumus prezentēja vairāki uzņēmumi – piemēram, IT uzņēmums Tilde.

Kā ziņots, laikā no 13. līdz 22. jūlijam Ministru prezidents Valdis Dombrovskis atrodas darba vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs. Vizītes mērķis ir veicināt politisko dialogu un attīstīt sadarbību starp Latvijas un ASV uzņēmumiem. Vizītē Ministru prezidentu pavada 28 Latvijas uzņēmēju delegācija, kā arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, ASV Tirdzniecības palātas Latvijā un Latvijas – Amerikas biznesa asociācijas Silīcija ielejā pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:
Zanda Šadre
Ministru kabineta preses sekretāre
Tālr.: +37129120742, +371670821919

 

 

Dalies ar ziņu