Skip to main content

RD frakciju bloks „Vienotība”: Aldermane apšauba Ušakova profesionalitāti

Šodien, Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē, Bloka „Vienotība” deputāti atkārtoti rosināja izskatīt jautājumu par situāciju Rīgas pilsētas izglītības iestādēs un to spēju nodrošināt kvalitatīvu izglītību.

Deputāti rosināja noskaidrot, kuri ir tie rajoni Rīgā, kas uzskatāmi par depresīviem un, kuras skolas nevar nodrošināt kvalitatīvu latviešu valodas apguvi, kā to 24. augusta intervijā portālam www.puaro.lv apgalvojis Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC).

Kaut arī valdošajai pozīcijai, protams, šis nav aktuāls jautājums, bet par saviem vārdiem ir jāatbild un, ja ir pamats bažām, ka izglītības kvalitāte pasliktinās, tad Izglītības komitejai nekavējoties jārod risinājums, skaidro bloka „Vienotība” deputāti.

Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (LPP/LC), komentējot N.Ušakova izteikumus publiskajā telpā sacīja: Maz ko cilvēks var pateikt publiskajā telpā. Mēs šeit strādāsim profesionāli”.

Rīgas domes priekšsēdētājs nav atradis laiku piedalīties komitejas sēdē, lai gan to lūguši pieci deputāti.

Jau ziņots, ka publiskajā telpā Rīgas domes priekšsēdētājs sniedzis informāciju, ka Rīgā „depresīvajos rajonos, kur mācās nabadzīgāku ģimeņu bērni, ar skolotājiem ir problēmas, un varbūt skola būtu lēmusi 55/45, jo nav skolotāju. Bet tādu iespēju nedeva un izglītības kvalitāte daudzas skolas krīt. Un depresīvā rajonā, kur mācās trūcīgu cilvēku bērni, viņi neiegūst tādu izglītību, ar kuru kaut ko var tālāk darīt.”

Deputāti pieprasījuši Izglītības, kultūras un sporta komitejas (Komiteja) priekšsēdētājai Eiženija Aldermanei izskatīt šo jautājumu Komitejas sēdē un informēt par situāciju Rīgas pilsētas izglītības iestādēs un to spēju nodrošināt kvalitatīvu izglītību .

„Ja RD priekšsēdētājs ir paziņojis, ka Rīgā šādi „geto rajoni” ir un, ka skolās netiek nodrošināta likumā noteiktā izglītības kvalitāte, tad deputātiem ir jāzina kur tādi ir, lai varam šādu situāciju novērst”.

Bloka „Vienotība” deputāti uzskata, ka Komitejas sēdē jāsaņem skaidrojums par pausto informāciju un jāapspriež iespējamie risinājumi.

Papildus informācija:
Elmārs Vēbers, tālr.: 26335652
Jānis Mārtiņš Zandbergs, tālr.: 26540531

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Rīgas domes deputātu frakciju bloka „Vienotība” referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu