Skip to main content

Iepazīšanās vizītē pie ārlietu ministra ierodas jaunais Itālijas vēstnieks

20. oktobrī ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis tikās ar jauno Itālijas vēstnieku Latvijā Džovanni Polici (Giovanni Polizzi).
Ministrs un Itālijas vēstnieks atzinīgi vērtēja abu valstu divpusējo sadarbību, šogad apritot 20 gadiem kopš Latvijas un Itālijas diplomātisko attiecību atjaunošanas. Ģ. V. Kristovskis atzīmēja, ka Latvija ir ieinteresēta sadarbības attīstīšanai ar Itāliju, sevišķi ņemot vērā Latvijas prezidentūru Eiropas Savienībā 2015. gada pirmajā pusē, kad Latvija prezidējošās valsts funkcijas pārņems no Itālijas.

Ministrs informēja vēstnieku par politisko situāciju Latvijā pēc ārkārtas vēlēšanām. Tika pārrunāta arī Latvijas un Itālijas sadarbība starptautiskajās organizācijās.

Vēstnieks atzinīgi izteicās par Latvijas kultūras mantojumu, un uzsvēra, ka ciešāku sakaru veicināšana kultūras jomā būtu nozīmīgs ieguldījums abu valstu attiecību stiprināšanā.

Ministrs un vēstnieks pārrunāja aktuālo situāciju Eiropā saistībā ar pasākumiem, kas saistīti ar ekonomikas situācijas stabilizēšanu.

Džovanni Polici nomainīs iepriekšējo Itālijas vēstnieku Frančesko Pučio (Francesco Puccio). Plānots, ka Džovanni Polici akreditācijas vizītē pie Valsts prezidenta Andra Bērziņa dosies oktobra beigās.

Foto no tikšanās

Informāciju sagatavoja:
LR Ārlietu ministrijas
Preses un informācijas nodaļa
Tālr.: 67016 272
[email protected]

Dalies ar ziņu