Skip to main content

RD frakciju bloks „Vienotība”: KNAB izmeklēšana apliecina, ka Rīgas domē tikuši slēgti fiktīvi reklāmas līgumi

Rīgas domes (RD) frakciju bloks „Vienotība” deputāti uzskata, ka SC un LPP/LC vadītajā Rīgas domē valdījusi korupcija.

„Vienotības” bloka deputāti aicina domes vadību nekavējoties pieprasīt informāciju no pašvaldībai piederošajiem uzņēmumiem par noslēgtajiem reklāmas pakalpojuma līgumiem pagājušajā gadā.

RD „Vienotības” bloka deputāti norāda, ka pastāv liela varbūtība, ka reklāmas līgumi vicemēra Aināra Šlesera uzdevumā iespējams tikuši noslēgti ar vairākiem Rīgas pašvaldības uzņēmumiem, skaidro RD deputāts Olafs Pulks.

Publiskajā telpā izskanējis, ka KNAB 20. maijā sāktā kriminālprocesa materiāli liecina, ka Šlesers (PLL), gatavojoties parlamenta vēlēšanām, pieprasījis "airBaltic" vadītājam Bertoldam Flikam veikt pretlikumīgas darbības ar "airBaltic" vai Rīgas reklamēšanas biroja "Live Riga" finansēm.

Jau 2010. gada 10. septembrī opozīcijas deputāti pieprasīja informāciju no pašvaldības uzņēmumiem, jo bija bažas, ka par iespējamo Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību iesaistīšanu RD pozīcijas partiju priekšvēlēšanu finansējuma nodrošināšanai.

Atsevišķu uzņēmumu sniegtās atbildes pamatojās uz deputātu tiesību juridisko interpretācijas izklāstu vai arī notika atrakstīšanās un slēpšanās aiz komercnoslēpuma.

RP SIA „Rīgas namu” bijušais vadītājs Andris Lācis, iespējams, tika atbrīvots no amata, jo atteicās pildīt Šlesera pavēli par naudas pārskaitīšanu reklāmas nolūkos. To apliecina fakts, ka pēc A.Lāča atbrīvošanas tika veikti grozījumi uzņēmuma 2010. gada budžetā, kas paredzēja reklāmas izdevumu apmaksu, norāda Olafs Pulks.

 

Papildus informācija:
Olafs Pulks
Tālr.: 29450254

 

Dalies ar ziņu