Skip to main content

RD frakciju bloks „Vienotība”: RD turpina dzīvot pāri saviem līdzekļiem

Bloka „Vienotība” deputāti šodien Rīgas domes (RD) sēdē neatbalstīs Rīgas pilsētas pašvaldības 2011. gada budžeta grozījumus, jo nevaram atbalstīt tik milzīgu budžeta deficīta apjomu, kas procentuāli ir četras reizes lielāks nekā valstī kopumā, skaidro deputāti.

RD groza budžetu, lai piešķirtu papildus finansējumu nepārskatāmiem, necaurspīdīgiem un apšaubāmiem projektiem, novārtā atstājot pašvaldības autonomo funkciju – kvalitatīvas izglītības nodrošināšanu, liedzot nelielu, bet ļoti nozīmīgu projektu īstenošanu skolām, interešu izglītības iestādēm un bērnudārziem.

„Ušakova kungs kārtējo reizi spēlējas ar sabiedrību, mēģinot radīt ilūziju, ka šogad Rīgas budžetā viss ir kārtībā”,
skaidro bloka „Vienotība” deputāti.

Deputāts Juris Viņķelis pieprasa samazināt dotācijas apmēru RP SIA „Rīgas satiksme”, jo dotācijas palielinājums tiek skaidrots ar degvielas sadārdzinājumu, tomēr jau pavasarī tika paziņots par reisu skaita samazinājumu un pavasara grozījumos jau tika piešķirta dotācija tieši degvielas sadārdzinājuma izdevumu segšanai. „Jo mazāk brauc, jo dārgāk jāmaksā,” neizpratnē ir RD bloka „Vienotība” deputāti.

Deputāts Elmārs Vēbers pieprasīs neatbalstīt finanšu līdzekļu piešķiršanu no Izglītības, kultūras un sporta departamenta budžeta, lai segtu RP SIA „Rīgas nami” darbības nodrošināšanai, pamatojot to ar kopējo izglītībai, kultūrai un sportam piešķirtā finansējuma īpatsvara palielināšanu un atskaišu trūkumu.

Deputāts Valdis Gavars pieprasīs neatbalstīt papildus finanšu līdzekļu Ls 135 000 apmērā piešķiršanu sabiedrisko tualešu būvniecībai, norādot, ka tam Rīgā jau iztērēts nesamērīgi daudz finanšu līdzekļu, piemēram, sabiedriskās tualetes būvniecībai Mazā Jaunielā 35 iztērēti vairāk kā 140 tūkstoši latu, kas ir līdzvērtīga summa privātmājas iegādei Pierīgā. Bez tam, līdz gada beigām ir neiespējami apgūt.

Bloka „Vienotība” deputāti jau vairākkārt norādījuši, ka Rīga turpina šķiest naudu un tuvākajā laikā Rīgas budžetā pietiks nauda tikai uzņemto saistību segšanai.

Papildus informācija:
Baiba Brigmane, tālr.: 29285010
Juris Viņķelis, tālr.: 29243996

Informāciju sagatavoja:
Ieva Graudiņa-Šutko
Rīgas domes deputātu frakciju bloka „Vienotība” referente
Tālr.: 26189652
[email protected]

 

Dalies ar ziņu