Skip to main content

Veselības ministre: Nacionālā veselības dienesta vadītājs ir jāatrod atklātā konkursā

Veselības ministre Ingrīda Circene atcēlusi Jura Bārzdiņa 19. oktobra lēmumu, kas paredz Veselības ekonomikas centra (VEC) direktora pienākumu izpildītāju Māri Taubi iecelt par apvienotā Nacionālā veselības dienesta direktoru un, lai realizētu labas pārvaldības principu, uzdevusi jaunā dienesta vadītāju meklēt atklātā konkursā. Līdz konkursa noslēgumam Māris Taube būs dienesta direktora pienākumu izpildītājs.

Veselības ministre Ingrīda Circene norāda: „Uzskatu, ka šajā brīdī nav nekāda pamata, lai iestādes vadītāja izvēlei nerīkotu atklātu, uz skaidriem un sabiedrībai izprotamiem kritērijiem balstītu konkursu. It īpaši, ja runa ir par jaunizveidoto Nacionālo veselības dienestu, kurš apvienos tik nozīmīgas veselības nozares funkcijas kā līdzekļu plānošana un administrēšana, pārvaldot nozares budžetu simtiem miljonu latu apjomā. Ja šajā konkursā piedalīsies un vislabākais kandidāts izrādīsies Māris Taube, tad viņam būs iespēja ieņemt šo amatu.”

Jau ziņots, ka no 1.novembra darbu sāks Nacionālais veselības dienests, kas būs Veselības norēķinu centra un Veselības ekonomikas centra funkciju, pārvaldes uzdevumu, tiesību, saistību, finanšu līdzekļu, mantas un lietvedības pārņēmējs. Jaunā dienesta galvenās funkcijas būs administrēt veselības aprūpei paredzētos valsts budžeta līdzekļus, slēgt līgumus un norēķināties par sniegtajiem pakalpojumiem, analizēt veselības aprūpes pakalpojumu finanšu un apjoma rādītājus, veikt sabiedrības veselības monitoringu, nodrošināt starptautisko saistību izpildi veselības aprūpes jomā, kā arī nodrošināt zāļu, medicīnisko ierīču un medicīnisko tehnoloģiju kompensācijas sistēmas administrēšanu.

Informāciju sagatavoja:
Egita Pole
VM Komunikācijas nodaļas vadītāja
Tālr.: 29401480, 67867106
[email protected]

Dalies ar ziņu